Підводний сервер

Комп’ютерний гігант відзвітував про успішні випробування прототипу підводного дата-центру поблизу західного узбережжя США. Металевий циліндр, у середині якого помістили серверну стійку, занурену для кращого теплообміну в рідкий азот, пробув під водою 105 днів.

Перевага Project Natick в тому, що він не потребує високих затрат на систему охолодження: глибинні океанічні води охолоджуватимуть сервери абсолютно безкоштовно і при цьому сам океан майже не нагріватиметься.

У ході експерименту незначне підвищення температури води зафіксували лише в безпосередній близькості біля корпусу капсули. Підводний дата-центр дозволить заощадити і на живленні – енергія хвиль генеруватиме достатньо електрики для його роботи. У перспективі, заявляють у Microsoft, такі серверні зможуть обходитися до 10 років без зовнішнього обслуговування. Наразі ж проект перебуває на стадії розробки і про комерційне використання підводних дата-центрів говорити поки ще рано.

Чуттєвий робот

Швейцарські вчені навчили свого робота бути чуттєвим з крихкими предметами. Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни створили нове покоління маніпуляторів на основі явища електроадгезії. В еластичні силіконові пелюстки розробники вмонтували електроди.

При подачі напруги пелюстки прилипають до об’єкта, бережно обтікаючи його.

Маніпулятор здатний акуратно обхопити фактично будь-який матеріал - від дерева та металу до бетону та цегли, і надійно утримувати предмет у 80 разів важчий за себе. Винахід швейцарців може мати широке застосування у робототехніці, виробництві дронів та космічній галузі.

Унікальна підсвідка

Стартап DreamScreen запропонував універсальну фонову LED-підсвідку для телевізорів. Вона підійде для будь-якої моделі, що оснащена портом HDMI.

Система аналізує зображення на екрані, а прикріплені по периметру світлодіоди переносять кольорову гамму на стіну позаду телевізора.

DreamScreen сумісна з основними медіа-плеєрами, а також з ігровими консолями, її можна використовувати як світломузику або ж просто як нічник. За свою універсальну підсвітку розробники просять на кікстартері 125 доларів.

Читайте також: Орел проти безпілотників, NASA тестує робота для будівництва на Марсі