Робот від NASA
NASA тестує робота, який зможе сам збудувати "космодром" на Марсі. Автономний чотириколісний бульдозер — розробка фахівців з Тихоокеанського міжнародного центру дослідження космосу.
Під час тестових випробувань на Гаваях робот успішно впорався із завданням — з підручних матеріалів збудував посадковий майданчик для літальних апаратів.
Розробники упевнені, що з таким самим успіхом цей бульдозер зможе зводити необхідні конструкції на будь-якій позаземній поверхні з наявних там ресурсів. На тлі майбутньої колонізації космосу такі машини стануть особливо затребуваними для налагодження постійного сполучення між Землею та іншими планетами.
Cпектрометр LinkSquare
Зловити за руку нечесного фармацевта чи торговця стане простіше. Американці вигадали кишеньковий пристрій, який допоможе на місці відрізнити фальшивку від оригіналу серед ліків та продуктів харчування.
LinkSquare — інфрачервоний спектрометр, розробка компанії Stratio.
Ґаджет підключається до смартфона та звіряє аналізи товару з інформацією із загальної бази даних. Першу партію спектрометрів розробник планує реалізувати через краудфандингову платформу, орієнтовна вартість пристрою — 200 американських доларів.
Орел проти дронів
Для боротьби з дронами-порушниками усі засоби згодяться. На ринку вже існує чимало варіантів, як протидіяти непроханим гостям у повітрі: від різноманітних радіоглушників до безпілотників-перехоплювачів, які затягують свою здобич у тенета.
Щоб опустити мультикоптера-порушника на землю, вони тренують орлів. Потрапивши в кігті хижака, дрон навряд чи зможе видертися з них до приземлення, а отже, немає ризику, що він впаде комусь на голову.