Про це йшлося під час чергового засідання Акредитаційної комісії України від 5 липня під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, — повідомляється на сайті Кабміну.
Причиною такого рішення є те, що однорічне навчання на магістерських програмах суперечить статті 5 Закону України "Про вищу освіту".
Ми не можемо акредитувати ті магістерські спеціальності, за якими навчання відбувалося лише рік, тоді як законом передбачено півтора або два роки. Ті університети, які виконують норми закону — мають право на отримання диплома державного зразка, а ті, хто не виконують, нехай видають дипломи власного зразка. Потрібно обов’язково звернути увагу навчальних закладів на цю ситуацію,
— зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Єдиним винятком можуть бути лише магістри спеціальності "Державна служба", де навчання триває рік, але здійснюється переважно на базі повної вищої освіти та щодо якої існує окрема наразі не змінена Постанова Кабінету Міністрів України № 789 від 29 липня 2009 року, що прямо передбачає річну тривалість навчання.
Читайте також: Які революційні зміни відбудуться в системі освіти вже цього року
В якості пропозицій щодо контролю за дотриманням норм про тривалість навчання, члени комісії запропонували більш уважно ставитися до процесу реєстрації умов прийому до навчальних закладів.
Акредитаційна комісія також застосувала рішення попереднього засідання щодо індивідуального підходу до акредитації спеціальностей у вищих навчальних закладах, переміщених з тимчасово окупованих територій. Зокрема, це стосується і контингенту студентів, оскільки в екстремальних умовах 2015 року такі вищі навчальні заклади просто не могли здійснити набір студентів, який би відповідав по кількості встановленим нормативам.
Читайте також: Міносвіти приготувало для школярів сюрприз на 1 вересня