Як розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, інформація щодо вибіркової мобілізації юристів, бухгалтерів та айтішників – це фейк.

Важливо У Міноборони припускають, що Росія може використати переговори для зміцнення позицій

За її словами, таку інформацію поширюють для того, щоб підривати довіру українців до дій та рішень військово-політичного керівництва держави.

Що насправді відбувається. Верховний Головнокомандувач ставить перед ЗСУ задачу по певній кількості осіб, які потрібно мобілізувати. Далі ЗСУ розподіляють, скільки сьогодні для оборонної дій потрібно тих чи інших військово-облікових спеціальностей,
– зауважила Маляр.

Далі, виходячи з цього, територіальні центри комплектування формують навчання.

"Потрібно зрозуміти, що стільки юристів, бухгалтерів чи айтішників зараз для фронту не потрібно", – зазначила Маляр.

Маляр наголосила, що сьогодні все відбувається у складним умовах, не тому що хтось хоче порушити права українців чи створити у державі безлад. Це пов'язано з війною та складною ситуацією в Україні. Заступниця глави Міноборони закликала не поширювати не перевірену інформацією та не сіяти паніку.

Звернення Ганни Маляр: дивіться відео

Хто захищає України зараз

У Сухопутніх військах ЗСУ заявили, що у бойових діях проти окупанта беруть участь лише підготовлені українські військові. Кожен з них пройшов навчання та володіє усіма потрібними навичками. Підготовка українських захисників проходить інтенсивно у декілька етапів, однак на якість навчання це не впливає.

Українські захисники, які були призвані на захист України від російського агресора, набувають вмінь та знань у декілька етапів:

  • теорія,
  • заняття на тренажерах в інтерактивному тирі, який відтворює реальне бойове середовище,
  • відпрацювання навичок на полігоні,
  • та знищення ворога на полі бою.

Доказом ефективності навчань є втрати російської армії за 24 дні.

ЗСУ встановили рекорд ефективності використання Javelin: дивіться відео