Mirage 2000 – це потужний парк літаків. Про це 24 Каналу сказав генерал армії у відставці та колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, зазначивши, що українські пілоти можуть їх досить швидко опанувати.

Не пропустіть Українські винищувачі навчились скидати КАБи зразків НАТО, але не все так просто, – Forbes

Як Mirage 2000 посилять Україну

Так, для опанування цих літаків досвідченим пілотам знадобиться 3 – 4 місяці. Ці винищувачі доповнять парк американських F-16, які отримає Україна та, можливо шведських Gripen.

Це вже буде посилення всієї авіації України, бо постачення F-16 буде поетапним. 24 одиниці – це всього 2 ескадрильї, неповний полк, тому треба швидше доповнити іншими літаками французького та шведського виробництва. І далі надходитимуть інші партії F-16, але це може зайняти не один рік,
– зауважив генерал армії у відставці.

Утім, якщо ми говоримо за поточний та наступний рік, то ці винищувачі допоможуть сформувати потужний формат протистояння російській авіації. Вони дозволять Україні отримати переваги у знищенні ворожих літаків та підготовці до наступальних дій.

Важливо, що французькі Mirage 2000 не стануть альтернативою для американських F-16. Адже американський літак може нести потужні ракети та завдавати ударів, а Mirage 2000 більше орієнтований на збиття літаків.

Що відомо про передачу Mirage 2000

  • 6 червня президент Франції Еммануель Макрон оголосив про передачу Україні літаків Mirage 2000. За його словами, навчання пілотів стартує вже 7 червня. Орієнтовно на підготовку планують витратити 5 – 6 місяців.
  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зауважив, що наші пілоти вже тренувалися на французьких літаках і це може сприяти швидшому процесу навчання. На його думку, якщо Україна отримає ці винищувачі на початку 2025 року, то це буде непогано з огляду на заявлені терміни.
  • У Макрона запитали, скільки літаків Mirage Франція передасть Україні. Однак політик відмовився називати точну цифру та додав, що "домовилися про потреби".