Нагадаємо, під час цієї зустрічі США запропонували Росії свої умови розміщення миротворців на Донбасі. Серед запропонованих варіантів – розширити зону присутності місії, не обмежуючись лише кількома постами на лінії зіткнення, а також збільшити її чисельний склад і розширити повноваження. Загалом таких пунктів – 29, однак Росія погодила лише три з них. При цьому Сурков заявив, що "три краще, аніж нуль".

Читайте також: Миротворці ООН: місія нездійсненна?

Однак аналітики зазначають, що такий крок – однозначний прогрес у врегулюванні конфлікту на Донбасі. І якщо всі сторони погодять розміщення миротворців на окупованій території, то вірогідний сценарій розвитку подій може виглядати наступним чином, передає "Апостроф" з посиланням на джерела в українській владі:

контроль над лінією розмежування сторін;
прийняття парламентом України законів про вибори, деокупацію Донбасу;
розгортання на всій території місії ООН і проведення виборів;
після проведення виборів фактично легітимізація місцевої влади відповідно до закону, який стосується особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО;
зняття миротворців, допуск українських військ до кордону і функціонування окремих регіонів на Донбасі відповідно до українських законів.

Однак це за "оптимістичним" прогнозом, якщо проект резолюції по миротворцям приймуть до кінця року. Тоді до 2019-го є шанс на остаточне вирішення питання Донбасу. Адже певні домовленості США і РФ вже є. Як мінімум, американський президент Дональд Трамп і його російський колега Володимир Путін вже приблизно розуміють, як буде вирішено конфлікт на Донбасі.

Читайте також: Експерт розповів, як Путін хоче легалізувати російські війська на Донбасі

Та є ряд небезпек. Можуть виникнути проблеми, якщо миротворців розмістять лише на лінії розмежування сторін, а ВР не проголосує з питань амністії або виборів. У цьому випадку конфлікт буде фактично заморожений.

"Якщо ж в мандат миротворців запишуть тільки проведення виборів на окупованому зараз Донбасі, то це буде найбільша загроза, тому що проводити вибори без доступу переселенців, без доступу наших партій, без інформаційного доступу – це, фактично, можливість легітимізувати те, що там зараз є. У цьому величезна небезпека", – переконане джерело.

Варто зазначити, що Росія наполягає на тому, щоб введення миротворців на Донбас було узгоджено з лідерами бойовиків. Самі ж терористи заявляють, що якщо цього не буде зроблено, вони відкриватимуть вогонь по миротворцях. Україна ж проти такого рішення. І загалом вимагає, щоб Росія не була допущена до миротворчої місії. При цьому проросійська країна хоче відправити своїх миротворців.