Про це розповіла представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, передає УНІАН.

Читайте також: Введення миротворців на Донбас: Польща висловила свою позицію

За її словами, після створення Об’єднаного штабу важливим питанням буде його координація та співпраця з ймовірною миротворчою місією ООН на Донбасі.

Це не офіційні дані, але йдеться про можливий контингент із 30 тисяч військових, серед яких 5 тисяч може бути поліція, 20 тисяч можуть бути "блакитні каски", власне, ті миротворчі війська і деяка частина повинна стати на кордон між Україною та Росією,
– уточнила політик.

За словами Луценко, наразі ведуться переговори і про склад миротворчої місії.

"Ця місія буде складатися з країн, які не входять до жодного безпекового союзу", – додала вона.

Представниця президента наголосила, що миротворці повинні стати не тільки на окупованій частині Донбасу, але й на ділянці кордону з Росією, який зараз контролюється сепаратистами. Це потрібно для того, щоб припинити просування зброї на українську територію.

Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".