Обмеження доступу до міжнародних ринків в атомній енергетиці буде болючим ударом для росії. Про це 24 каналу розповів політолог Тарас Семенюк.
Зверніть увагу На місію МАГАТЕ росіяни готують замах в Енергодарі, – експерт
Експерт зазначив, що сьогодні у ЄС обговорюють новий пакет санкцій щодо заборони експорту газу та нафти до Європи. Він переконаний, що до нього можуть доєднати й санкції проти "росатома".
Можуть з'явитись додаткові докази окупації і європейці самі мають їх побачити. Це не може бути без нашої дипломатії й партнерів в Європі, які підійматимуть питання додаткових санкцій, зокрема й щодо "росатома". Якщо обрізати його міжнародні проєкти – це суттєво вдарить по економіці. Перекриття доступу до міжнародних ринків буде болісним,
– вважає політолог.
росія хоче зірвати місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС: дивіться відео
За його словами, робота над міжнародними об'єктами передбачає супровід й подальше технічне узгодження робіт. Такі санкції унеможливлять участь росії у таких проєктах.
"росатом" займається кількома міжнародними проєктами, зокрема – щодо будівництва нових енергоблоків в Ірані, Угорщині, Туреччині та інших країнах. Якщо запровадити санкції на заборону діяльності "росатому" за кордоном, очевидно, це буде однією з найбільших санкцій сьогодні", – пояснив експерт.
На його думку, припинити повністю діяльність "росатому" сьогодні немає можливості, але перекрити доступ до технологій, які компанія може купувати у західних країнах – цілком реально.
Місія МАГАТЕ: що відомо
- 30 серпня місія МАГАТЕ з 14 фахівців прибула до Києва. Інспектори невдовзі вирушать на Запорізьку атомну електростанцію з перевіркою.
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що вже скоординував деталі місії з генеральним директором організації Гроссі.
- Місія Міжнародного агентства з атомної енергії на ЗАЕС розпочнеться 31 серпня і триватиме до 3 вересня.
- Водночас в Офісі Президента Володимира Зеленського заявили, що росія обстрілює коридори, якими місія МАГАТЕ має їхати до Запорізької АЕС. Там переконані, що окупанти роблять це навмисно, аби запропонувати прохід через Крим чи окуповані території на Сході України.
Вас також може зацікавити – для деокупації Півдня потрібен час: дивіться відео