Припинення місії НАТО в Іраку

Про результати екстреної зустрічі Ради НАТО в Брюсселі розповів генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, пише DW.

Читайте також: Конгрес США може обмежити військові повноваження Трампа щодо Ірану: деталі

У будь-яких наших діях безпека нашого персоналу – річ першочергова. Тому ми вирішили тимчасово зупинити нашу діяльність із підготовки іракських військових, – заявив Столтенберг.

При цьому він додав, що НАТО не припинить уважно стежити за розвитком ситуації та загалом співпрацю з владою Іраку.

Що відомо про місію НАТО в Іраку? НАТО готує сили безпеки в Іраку з початку 2017 року. Іракські солдати проходять спеціальну підготовку по знешкодженню вибухових пристроїв, по медичній допомозі. Альянс також консультує міноборони Іраку й інші органи безпеки.

Місія НАТО – це приблизно 500 військових (більшість – з Канади). Також НАТО в Іраку використовує розвідувальні літаки (в рамках участі в антитерористичній коаліції). Вони базуються в Туреччині та стежать під час польотів за ситуацією в Сирії та Іраку.

Іран повинен бути без'ядерним

Столтенберг на брифінгу за підсумками зустрічі представників країн НАТО заявив, що всі члени Альянсу мають єдину позицію: Іран ніколи не повинен отримати ядерну зброю.

Ми погодилися, що Іран ніколи не повинен отримати ядерну зброю. Ми поділяємо занепокоєння з приводу ракетних випробувань Ірану,
– сказав Столтенберг.

Поруч з цим генсек НАТО додав, що "на нашій сьогоднішній зустрічі союзники закликали до стриманості й деескалації – новий конфлікт нікому не потрібен".

Зауважимо, що президент США Дональд Трамп у твіттері також категорично написав: "В Ірану ніколи не буде ядерної зброї!"

Ситуація в Іраку: головне

Читайте також: Похорон Сулеймані: понад мільйон іранців вийшли на вулиці Тегерану – відео