Відповідну заяву озвучив міністр закордонних справ Дмитро Кулеби під час звернення до Світового конгресу українців. За його словами, множинне громадянство зберігатиме та розвиватиме всесвітню українську спільноту.

Дивіться також Який ключовий сигнал для відкриття переговорів про членство України в ЄС: Кулеба відповів

Це про майбутнє України та українства. Тому одним з елементів державної політики спрямованої на збереження і розвиток всесвітньої української спільноти має стати множинне громадянство,
– заявив Кулеба.

Він наголосив, що у цьому питанні слід керуватися "не страхом роздачі чужих паспортів в Україні, а силою українського паспорта в Україні та у світі".

Вступ України до ЄС

Ба більше, міністр зазначив, що після вступу України до Євросоюзу українські паспорти матимуть такий самий статус, як і документи сусідніх європейських держав.

"Маємо прийняти як доконаний факт, що зі вступом України до Євросоюзу паспорти України матимуть такий самий статус, як і паспорти сусідніх європейських держав", – наголосив Кулеба.

Виключення у питанні подвійного громадянства

Він виступив за відкриття можливості для мільйонів українців за кордоном зберігати свій український паспорт або отримати його. Водночас зазначив, що політика має втілюватися розумно.

Поступово, починаючи з дружніх країн-союзниць. І звісно, будь-яке подвійне громадянство з державою-агресором чи недружніми країнами має бути заборонене,
– підсумував міністр.

У Раду уже вносили законопроєкт про множинне громадянство

  • 22 вересня 2021 року Володимир Зеленський запропонував надати подвійне громадянство українцям, які проживають за кордоном.
  • На початку грудня 2021 року президент вніс до Верховної Ради законопроєкт № 6368 про множинне громадянство. Втім, його не встигли розглянути.