Наразі розповімо про те, чи є такою підставою наявність у родині чоловіків, які уже проходять службу. Зокрема, адвокат та провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич пояснив, за яких обставин не мобілізують кількох членів родини.

Дивіться також Чи можуть призвати до ЗСУ осіб з легкими розладами психіки

Обмеження щодо кількості членів сім'ї

За його словами, в Україні чітко не визначена точна кількість людей з однієї родини, яку мають право мобілізувати під час війни. Обмежень як таких – немає. Наприклад, якщо в родині є двоє чи троє рідних братів призивного віку – їх усіх можуть мобілізувати.

Але, відповідно до Закону України "Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку", є винятки, хто саме точно не підлягає мобілізації з однієї родини.

"Точно не будуть мобілізовувати тих чоловіків та жінок, чиї близькі родичі загинули на війні або зникли безвісти", – додав юрист.

Якщо один із подружжя уже служить

Також не мобілізують до ЗСУ чоловіка, який виховує неповнолітню дитину або дітей і його дружина при цьому перебуває на військовій службі.

На практиці це виглядає так: якщо, наприклад, жінка вже служить у ЗСУ й у подружжя є неповнолітні діти, то чоловіка не мобілізують. І навпаки: якщо служить чоловік, то за неповнолітніми дітьми доглядає дружина і її не будуть мобілізовувати.

Головне про мобілізацію в Україні

  • Вручати повістку має право вручити не лише працівник ТЦК та СП. Водночас місце вручення повісток ніяк не регламентовано в законі. Тож, отримати документ можна як за місцем проживання, так і на вулиці чи робочому місці.
  • Втім, вручення повісти не означає обов'язкову мобілізацію, це передусім роблять для уточнення особистих даних. Після повістки іще буде проходження військово-лікарської комісії, яка визначить придатність особи до проходження військової служби.
  • У Державному бюро розслідувань заявили, що те, як відбувається мобілізація багато в чому залежить від працівників ТЦК. Також там визнали, що іноді вони перевищують повноваження.