В Україні триває робота над новим законопроєктом про мобілізацію. Відповідно до нього, повістку можуть вручати певні категорії людей, передає 24 Канал.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Хто має право вручати повістку

Отже, мають право вручати повістку:

  • представники органів місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств, установ, організації, де працює військовозобов’язаний незалежно від форми власності та підпорядкування;
  • керівники закладів освіти;
  • управителі багатоквартирних будинків (ЖЕК і ОСББ);
  • посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (необов'язково керівники).

Де можуть вручити повістку

Зауважимо, що відповідно до нового законопроєкту, повістку можуть надіслати в електронний кабінет призовника. Однак, законопроєкт не дає повної відповіді, де можна вручати повістки. Це означає, що отримати її можна будь-де.

Раніше основним місцем вручення повісток було за місцем проживання. Втім, наразі велика кількість людей не проживають за своїм місце проживання та не оновлюють свої дані, тому сьогодні співробітники ТЦК практично не ходять за місцем мешкання громадян, оскільки в цьому небагато сенсу.

Тож повістки можуть вручатися на вулицях, на підприємствах, а також може надійти повідомлення про виклик телефоном. Оскарження таких дій практично неможливе через обмежене функціонування судової системи й обставини воєнного стану.

Однак, перед врученням повістки встановлюють особу військовозобов'язаного. Громадянин має розписатися про отримання і з'явитися за даними, вказаними в документів.

    Що передбачає законопроєкт про мобілізацію

    • Міністерство оборони оприлюднило пояснення щодо окремих положень законопроєкту №10449, який передбачає нововведення до мобілізації та підготовки. Зокрема, вік мобілізації змінюють, а в університетах запроваджують вишкіл.
    • Водночас важливо, що відповідна ініціатива, що стосується мобілізаційних процесів в Україні, пропонує визнати такі вікові рамки для мобілізації: від 25 до 60 років. А введення базової військового вишколу у вищих навчальних закладах планують уже з 2025 року.
    • Особливістю ініціативи є те, що молодь з 18 років зможе самостійно обирати час для проходження базової військової служби. Це надасть більше гнучкості у плануванні особистого життя та кар'єри.