Результатом став непопулярний у Росії захід – проведення мобілізації, яка охопила 300 тисяч людей. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, генерал-майор ЗСУ Сергій Савченко.

До теми У Зеленського прокоментували ймовірність масового наступу Росії з кількох напрямків

За даними нашої розвідки, 120 тисяч були кинуті на поповнення втрат у живій силі, які стали критичними. Решта 180 тисяч були спрямовані у навчальні центри для подальшої підготовки. Як зауважує військовий експерт, на це потрібно в середньому два місяці. Протягом цього часу відбувається підготовка бійця – його вчать стріляти, надавати медичну допомогу, протимінної безпеки й так далі. Потім проводять бойове злагодження – взвод, рота, батальйон.

Приблизно 8 тижнів – це найкоротші терміни, щоб підготувати злагоджені підрозділи для виконання бойових завдань. Менше – неможливо. Більше, безумовно, можливо,
– зазначив Савченко.

Зараз спостерігається перегрупування цих резервів у зоні бойових дій. Потрібно враховувати не лише терміни підготовки, а й забезпечення озброєнням. Наскільки росіяни укомплектовані – оцінити доволі важко.

Нюанси великого наступу: дивіться відео

Росіяни готуються до наступу: що відомо

  • Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що у 2023 році Росія зосередиться на захопленні Луганщини та Донеччини. Втім, не можна виключати активності ворога й на інших напрямках.
  • На думку секретаря Ради національної безпеки Олексія Данілова, держава-агресорка може атакувати з Півночі, Сходу та Півдня. Він наголосив: найважчі битви ще попереду.
  • Новий масштабний російський наступ очікується у лютому або березні. За словами військового експерта Михайла Самуся, Росія хоче захопити Донбас у найкоротші терміни, бо Владімір Путін хоче "відзвітуватись" в річницю вторгнення про якісь успіхи.