Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, у ворога є певний накопичений ресурс, і він планує певні наступальні дії. Найпесимістичніший сценарій для нас, коли вони підуть у 3 – 4 напрямках.

Зверніть увагу Росія планує 24 лютого великий наступ на 2 напрямках, – Резніков

Можливості ворога обмежені

Проте він зауважив, що окупанти це не робили, коли мали контрактну армію. Сьогодні ж вони мають мобілізовану армію, в якій вибита командирська ланка.

Є інформаційна компонента, яку вони постійно просувають: зараз буде потужний наступ, як і рік тому. Так чого ж ви тоді не можете взяти маленький населений пункт?
– наголосив Подоляк.

Він вважає, що треба розділяти можливості ворога і слова про ці можливості.

"Слів російської пропаганди багато. А можливості обмежені", – зауважив радник голови Офісу Президента України.

На його думку, окупанти накопичили ресурс для фінальної, як вони вважають, битви.

"Тому, що потім воно ще буде продовжуватись. Але ворог вже буде фатально розуміти, що все закінчиться на кордонах 1991 року", – підкреслив Подоляк.

На плечах окупантів зайти в контрнаступ

За його словами, сьогодні росіяни розуміють, що є можливість якось переломити хід війни, що розвивається для них негативно.

Тому Подоляк вважає, що:

  • по-перше, треба менше звертати увагу на інформаційні складові гібридної війни;
  • по-друге, росіяни не зупиняться: підпишуть тимчасове перемир'я, а потім будуть нищити українців.

"І ми будемо мати наступний етап війни. Адже вони мають ірраціональну ненависть до нас. Вони хочуть нас знищити. А ми маємо захищати свій дім, вбиваючи окупанта", – наголосив Подоляк.

  • по-третє, вони концентруються на великому обсязі ресурсів.

"Але ми розуміємо їхній обсяг і що можемо співставити їм для того, щоб на плечах окупанта зайти в контрнаступ", – підкреслив Михайло Подоляк.

Прогнози щодо ймовірного наступу окупантів: що відомо

  • Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що у 2023 році Росія зосередиться на захопленні Луганщини та Донеччини. Втім, не можна виключати активності ворога й на інших напрямках.
  • Журналісти The Guardian проаналізували хід війни та назвали напрямки, на яких Росія може розпочати наступ. Вони вважають, що Луганський і Донецький фронти – арена найінтенсивніших бойових дій за останні кілька місяців. Східний напрямок є, мабуть, найбільш ймовірним для великих наступальних дій з обох сторін навесні.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що наразі ніхто не може назвати терміни, коли закінчиться повномасштабна війна Росії проти України. Він підкреслив, що якомога скоріше завершити загарбницьку війну може Путін, який саме її і розв'язав. Однак наразі в Альянсі не бачать прагнення до миру у Росії. Навпаки, країна-агресорка лише нарощує сили для подальшого наступу.