Про це заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька. За її словами, щодо можливої мобілізації злочинців Міністерство юстиції отримує різні позиції від військових.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Заступниця міністра юстиції вважає, що слід бути обережним у механізмах того, хто і як вирішує, мобілізувати таких людей чи ні. Водночас наголошує, що запит військових у цьому є обов'язковим.

Якщо вони не хочуть мати таку людину в підрозділі, бояться її або не хочуть окремо з нею займатися, ми просто не прийматимемо перше рішення та не подаватимемо на розгляд суду,
– сказала Висоцька.

Різне ставлення самих військових

За словами посадовиці, деякі командири кажуть, що "брали б сотнями ув'язнених і засуджених". Висоцька пояснила, що "злочини теж дуже різні": від дорожньо-транспортних пригод і злочинів з необережності до умисних вбивств і зґвалтувань.

Крім того, Висоцька пояснила, що наразі не існує механізму вирішення цього питання через суд. А тому, ключове тут – дискусія в парламенті та запит військових.

"Тоді можна проаналізувати, які категорії вмотивовані та дійсно допомогли б війську. Тоді можна брати фідбек від командирів. З 26 тисяч людей ми ще можемо обирати – за різними статтями й параметрами", – заявила вона.

Щодо того, як регулювати надання зброї мобілізованим засудженим, Висоцька заявила, що залучення таких людей до ЗСУ може "відбуватися в різних формах".

Звісно, можна говорити про схильність до агресії. Але якийсь час пенітенціарна система працювала з цією людиною. І у нас є оцінка ризику повторного вчинення правопорушення. Ми можемо використовувати її, щоб розв'язувати питання зброї. Людина може бути в армії, але при цьому не торкатися зброї,
– пояснила Висоцька.

Вона також зазначила, що завдання держави полягає в тому, щоб забезпечити ув'язненому покарання, яке виправить людину й адаптує до повернення в суспільство.

До теми Мобілізаційний резерв України: скільки чоловіків реально призвати до війська

Законопроєкт про мобілізацію: головне на тему

  • В Україні розглядають імовірність залучення до військової служби засуджених. Зокрема, це стосується засуджених, які отримали покарання без реального відбуття його у в'язниці, й українців, які засуджені з відстрочкою від відбування покарання, або умовно засуджені, які фізично перебувають на волі.
  • Водночас розглядають й іншу категорію – осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, якщо вони не засуджені за злочини проти основ національної безпеки, проти статевої свободи людини та деяких інших найбільш чутливих злочинів.