У Центрі протидії дезінформації при РНБО зазначили, що питання мобілізації жінок в Україні не стоїть на порядку денному. Раніше була заява про те, що наша держава має готуватися до того, що в найближчі роки доведеться мобілізувати і жінок.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Це не є актуальним

Нині активно поширюють інформацію, що в Україні збираються внести зміни до законодавства щодо мобілізації жінок, однак це чергова дезінформація.

У відомстві наголосили, що жоден закон, який стосується мобілізації, не передбачає мобілізації жінок.

️Питання мобілізації жінок сьогодні не є актуальним та не розглядається органами влади,
– мовиться в повідомленні.

Водночас жінки можуть мобілізовуватися до Сил оборони України добровільно. Там закликали довіряти тільки перевіреним джерелам.

Радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор'єва заявила, що потрібно готуватись до того, що почнуть мобілізовувати жінок. Вона наголосила, що наш північний сусід просто так не зникне, тому ми повинні бути готові до цього, а це означає, що ми повинні навчати чоловіків і жінок бути готовими до війни.

Наразі в ЗСУ служать 65 000 жінок – це приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році, за рік до повномасштабного вторгнення Росії. При цьому майже всі вони є добровольцями, оскільки обов'язкового призову для жінок не існує, хоча жінки, які мають медичну освіту, тепер зобов'язані зареєструватися у місцевому ТЦК.

Рада починає розгляд законопроєкту про мобілізацію

  • Вдень, 10 квітня, Верховна Рада України починає розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні. Наразі передбачено розгляд відхилених правок. Законопроєкт внесли до парламенту, й голосування триватиме до 11 квітня.
  • Поки що триватиме розгляд відхилених правок, кількість яких сягає близько 4 263. Раніше нардеп повідомляв, що комітет Ради загалом опрацював 31 правку, а всі інші були відхилені. Тому народні депутати розглядатимуть кожну правку окремо.
  • Зокрема, 10 квітня депутати Верховної Ради проголосували за те, щоб перед початком розгляду законопроєкту про мобілізацію у другому читанні почути доповіді головкома ЗСУ Олександра Сирського.