Напередодні Комітет Верховної Ради з нацбезпеки й оборони ввечері 9 квітня завершив роботу над правками до законопроєкту про мобілізацію. Наразі його внесли до парламенту, й голосування триватиме до 11 квітня. Саме у четвер все вирішиться, адже депутати голосуватимуть за правки, які опрацював комітет.
Дивіться також Росіяни рвуться до Часового Яру та Уманського: як змінилася лінія фронту за тиждень
Верховна Рада починає розгляд
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що станом на зараз Рада починає розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні. Однак він наголосив, що сьогодні кінцевого рішення стосовно вищезгаданого проєкту закону не буде.
Наразі триватиме розгляд відхилених правок, кількість яких сягає близько 4263. Зокрема, як зауважив Железняк, правки, які вже були ухвалені раніше, а також остаточне голосування відбудуться вже завтра, 11 квітня.
Раніше нардеп повідомляв, що комітет Ради загалом опрацював 31 правку, а всі інші були відхилені. Тому народні депутати розглядатимуть кожну правку окремо.
До законопроєкту про мобілізацію внесли понад 4 тисячі правок / Фото з фейсбук-сторінки Маріанни Безуглої
Зокрема, сьогодні депутати Верховної Ради проголосували за те, щоб перед початком розгляду законопроєкту про мобілізацію у другому читанні почути доповіді головкома ЗСУ Олександра Сирського.
Також плануються виступи начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича та командувача Об'єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля.
Основні положення, які рекомендував ухвалити комітет
- Чоловіки віком 18 – 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ, якщо триває мобілізація. Документ слід пред'явити, якщо це вимагають представники ТЦК або поліцейські.
- Військовозобов'язані 18 – 60 років зможуть отримати документи в закордонних дипломатичних установах України, тільки якщо матимуть військово-облікові документи. Те саме стосується і паспорта та закордонного паспорта.
- Тих, хто ухиляється від мобілізації, каратимуть. Їх тимчасово обмежать у праві керувати транспортними засобами, але за рішенням суду.
- Замість строкової служби планують запровадити базову військову службу, яку проходитимуть громадяни 18 – 25 років. Люди зможуть самі обрати період проходження служби до досягнення 24-річного віку.
Однак усе це поки що лише рекомендації, оскільки кінцеве рішення щодо законопроєкту народні депутати ухвалюватимуть під час голосування в залі парламенту. Це означає, що деякі з вищезазначених положень ще можуть зазнати певних змін.