Новий закон про мобілізацію не вносить змін до правил перетину кордону для жінок. Це означає що подібні обмеження, як і раніше, стосуються лише чоловіків призовного віку. Про це в етері телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Дивіться також 2,5 тисячі доларів, щоб переплисти Тису: як працює провальна схема для ухилянтів

Обмеження щодо перетину кордону не стосуватиметься жінок

Андрій Демченко наголосив, що згідно з новим законом про мобілізацію, який набув чинності у суботу, 18 травня, змін стосовно перетину кордону жінками запроваджено не було. Йдеться лише про чоловіків призовного віку.

Як і раніше, обмеження на виїзд стосуються виключно чоловіків-громадян України у віці від 18 до 60 років,
– заявив він.

За його словами, у разі запровадження нових змін до правил, які стосуватимуться виїзду жінок за кордон, повинні бути ухвалені чіткі умови для перевірки. Наразі ж відповідно це не затверджено.

"Якщо будуть прийняті інші зміни, звісно, прикордонники їх застосовуватимуть. Але треба розуміти, що якщо додавати категорію жінок, то це мають бути чіткі умови, як здійснювати перевірку цієї категорії громадян", – сказав речник.

Зауважимо, що закон передбачає військовий облік для жінок з медичною та фармацевтичною освітою, які придатні до служби за віком та станом здоров'я. Вони можуть бути призвані у довільному порядку.

Які зміни передбачає новий закон про мобілізацію: коротко

  • Раніше вже повідомлялося, що з 18 червня 2024 року у застосунку Резерв+ з’явиться QR-код, відсканувавши який представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про статус військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.
  • Для зручного оновлення даних Міноборони також запустило електронні черги у ТЦК. Проте наразі вони працюють у тестовому режимі й доступні не у всіх регіонах. Скористатися е-записом наразі можна в окремих центрах Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Сум, Вінниці, Кропивницького.
  • Окрім цього доступна опція оновлення даних у ЦНАП. Зокрема, послуга вже працює у центрах надання послуг у Києві. Протягом 18 травня у ЦНАПах оновили свої дані 850 киян. Сама процедура займає не більше 10 хвилин.