У країні засідала Комісія з надзвичайних ситуацій. Вона вирішила, що уряд країни на тлі газової кризи планує розробити систему компенсації для громадян.

До теми ГТС може "лопнути", – Путін припустив припинення транзиту газу через Україну

У Молдові оголосили режим підвищеної готовності через газову кризу

Ми оголошуємо режим підвищеної готовності, щоб бути готовими до будь-якого сценарію. Стан готовності означає, що установи можуть приймати конкретні заходи для захисту громадян,
– заявив міністр інфраструктури і регіонального розвитку Андрей Спину.

Він також пояснив, що країна продовжує переговори щодо забезпечення газом та робить все можливе, щоб вирішити ситуацію.

Молдова шукатиме альтернативні сценарії

Прем'єр-міністерка країни Наталія Гаврилиця заявила, що попросить Комісію з надзвичайних ситуацій перевірити резерви природного газу компаній сектора й проінспектувати можливості.

Очільниця уряду пояснила, що вони й далі ведуть непрості перемовини з російським "Газпромом". Зокрема й через те, що "у світовому масштабі спостерігається безпрецедентне зростання цін на природний газ, а також на інші енергоресурси".

Молдова ж намагається продовжити контракт на тих умовах, що існували раніше, проте у "партнерів інші вимоги та очікування, і я вірю, що багато речей будуть з'ясовані в найближчий тиждень".

Водночас ми готуємо альтернативні сценарії, які будуть включати імпорт природного газу з інших джерел з використанням існуючих міжмережевих з'єднань з Україною і Румунією,
– пояснила прем'єрка.

Наталія Гаврилиця запевнила, що в країні не закінчиться природний газ, та "проблема в ціні, яку ми заплатимо".

Останні новини щодо ситуації з газом у Європі

  • 13 жовтня Єврокомісія ухвалила хвалила заходи з подолання енергетичної кризи. Мовиться про комплекс короткострокових та середньострокових заходів для протидії зростанню світових цін на енергоносії у зимовий період.
  • 11 жовтня верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що це проблема геополітичного рівня. ЄС зіткнувся з надзвичайною ситуацією різкого зростання цін на газ та електроенергію.
  • До речі, 7 жовтня біржова ціна на газ в Європі за тисячу кубометрів впала нижче 1000 доларів. Паливо торгувалося вище відповідної позначки протягом тижня. Наприклад, ще 6 жовтня ціна на газ у Європі різко зросла до нового історичного рекорду – 1900 доларів за тисячу кубометрів.