Речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук розповів 24 Каналу, як працюють морські коридори з портів Одещини.

Читайте також Готові завантажити 20 тисяч тонн зерна: перші судна скористалися коридором до українських портів

"Щодо активізації – хотілось би, щоб це відбулось щонайшвидше, але це залежить від судновласників", – пояснив Братчук.

За його словами, одне судно в порту "Чорноморськ" завантажило 3 тисячі тонн пшениці – і вже в Босфорі. Друге судно зараз теж вирушає – воно має на бортах 20 тисяч тонн українського збіжжя і прямуватиме до Єгипту.

Коридор працює лише частково

Братчук наголосив, що морський коридор запрацював лише у зворотному напрямку. Так, наші Військово-морські сили забезпечили проходження суден у територіальних водах України, однак залишається загроза з боку російських окупантів.

Судновласники не знають, чого очікувати від країни-терористки, тому бояться заходити в порти Одещини. Можливо, з часом вдасться напрацювати якісь механізми.

Експорт українського зерна: останні новини

  • У липні Росія вийшла із зернової угоди і відновила небезпечний режим у північно-західній акваторії Чорного моря. Цим агресор поставив під загрозу глобальну продовольчу безпеку.
  • Україна з партнерами вдалась до тимчасових рішень. Зокрема, було створено маршрути руху цивільних суден до чорноморських портів та з них.
  • Президент Туреччини намагався домовитися з Владіміром Путіним щодо відновлення зернової угоди, але не вдалось. Російський диктатор заявив, що це можливо лише за скасування санкцій.