Звинувачення пролунали на одному з телеканалів. У Московському ж патріархаті все заперечили. Кажуть, стали жерствою інформаційної війни. Тож, планують судитися із журналістами. Та доказово спростувати звинувачення медійників сьогодні не змогли.
Так, повідомляє телеканал, минулого року синод двічі змінив статути двох із трьох кримських єпархій. І вони вже зареєстровані у Федеральній податковій службі Росії.
Для того, щоб відхреститись від звинувачень, церковники спеціально скликали прес-конференцію. Переконують, жодного майна Російській церкві не передавали. І, як і раніше, підпорядковуються Митрополитові Київському, а не Московському.
Українська православна церква заявляє, що ніколи не приймалося священним синодом УПЦ яких-небудь документів або статутних положень,які б змінбвали канонічне підпорядкування єпархій, що знаходяться у Криму. Статус епархій такий самий як і будь-якої, яка знаходяться на материковій частині,
— кажуть у прес-службі.
У Московському патріархаті пояснюють, що правки суто технічні. Минулого року Синод був змушений внести їх у статути двох кримських єпархій. Зокрема, змінили юридичну адресу та мову документів. А от статут, який оприлюднили журналісти – липовий.
Спростовуючи звинувачення на свою адресу, Московський патріархат натомість закидає зраду Київському. Мовляв, на окупованому півострові вони вже перереєстрували всі документи за російськими законами. В УПЦ КП назвали це нісенітницею. Запевняють, що ніколи не визнають окупацію Криму.
До слова, ознайомитись з оновленим статутом Московського партіархату журналістам не дозволили. Кажуть для цього потрібен спеціальний запит. Релігієзнавець Олександр Саган цьому не здивований. Він також бачив опальні документи.
Разом з тим, церковники з московського патріархату, яким не раз закидали підтримку сепаратистів і російської влади, не заперечують і своєї співпраці із самопроголошеною владою Криму. Зокрема не засуджують той факт, що єпископ Лазарь за участі Аксьонова освятив місце майбутнього пам'ятника ополченцям в Криму.