Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він наголосив, що держава має більше можливостей, аби забезпечити ці підприємства фінансуванням та гарантувати завантаження їх роботою.
Зверніть увагу Україна націоналізувала "Укрнафту" та "Мотор Січ": Фурса назвав негативний момент
Для чого націоналізували "Мотор Січ" та "АвтоКрАЗ"
Жданов зазначив, що націоналізація двох оборонних підприємств повинна вплинути на роботу нашого військово-промислового комплексу. Це для того й робиться.
Річ у тім, що під час воєнного стану держава може націоналізувати або вилучати у свою власність підприємства для забезпечення обороноздатності країни,
– заявив військовий експерт.
За його словами, після закінчення воєнного стану буде розглядатися питання або викупу з компенсацією, або повернення власникам цих підприємств.
Що вони можуть виготовляти передані у власність держави "АвтоКрАЗ" та "Мотор Січ": дивіться відео
Що можуть виготовляти "АвтоКрАЗ" і "Мотор Січ"
Жданов вважає, що подібні речі треба було робити з самого початку. Тому що держава у кожному разі є міцнішою як установа, як інституція. Адже держава має більше можливостей, щоб узяти під контроль і гарантувати завантаження роботою цих підприємств, а найголовніше – забезпечення їх фінансуванням. Мовиться про виплату заробітної платні та купівлю комплектуючих і необхідних матеріалів для того чи іншого виробництва.
"АвтоКрАЗ" у нас випускає шасі. На жаль, за попередньої влади сталося так, що основним шасі для Збройних Сил України став МАЗ-500 виробництва Білорусі,
– сказав Жданов.
За словами військового експерта, це було дуже прикро, маючи власне підприємство. Зараз треба ставити наше військо на вітчизняне шасі як багатофункціональне та базове.
Він додав, що "Мотор Січі" взагалі є унікальним заводом, який може виробляти й ремонтувати як вертолітні двигуни, так і двигуни для літаків. А це зараз нам украй необхідно, адже кожен боєздатний літак та гелікоптер – це крок до перемоги.
Передача у власність держави "Мотор Січі" та "АвтоКрАЗу": коротко
- 5 підприємств, пов'язаних із діяльністю Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, російського бізнесмена Костянтина Григоришина та В’ячеслава Богуслаєва, перейдуть у власність держави. Відповідне рішення 6 листопада прийняла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
- Президент Володимир Зеленський пояснив, для чого Україна націоналізувала 5 підприємств. Він наголосив, що ці кроки цілком законні, їх необхідно зробити в умовах повномасштабної війни, адже всі зусилля зараз повинні бути направлені для захисту країни та підтримки ЗСУ.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль також зазначив, що націоналізація компаній відбулася згідно з усіма нормами закону. Підприємства виробляють продукцію, яка критично важлива для нашої обороноздатності та стабілізації ситуації в енергосистемі.