Таку думку 24 Каналу озвучив міністр закордонних справ України (2007 – 2009) Володимир Огризко. Він припустив, як можна уникнути такого сценарію.

Читайте також Палата представників проголосувала за допомогу Україні: 311 голосів "за"

Треба шукати нові можливості

Володимир Огризко вважає, що довгій перерві у допомозі від США може завадити підписання угоди про військове співробітництво між Україною та Сполученими Штатами Америки, яка буде укладена на 10 років.

Тобто це не поточний документ. Це документ такого стратегічного планування. Якщо в цьому документі буде зафіксовано, що щороку, починаючи з моменту підписання, тобто з цього року, Україна буде впродовж 10 років отримувати певну допомогу, то тоді про побоювання можна буде забути,
– припустив він.

Також, за його словами, можна відновити обговорення теми щодо ленд-лізу. Не важливо, хто стане президентом США, це теж додатковий інструмент отримання ЗСУ необхідного озброєння.

"Тому мені здається, що треба страхуватися по різних напрямках і шукати можливості переконувати американських партнерів, що якщо вони думають про свою лідерську роль у світі, треба думати про різні варіанти надання Україні допомоги", – сказав ексміністр закордонних справ України.

Допомога Україні від США: головне

  • Палата представників США ввечері 20 квітня підтримала рішення про надання Україні 60,8 мільярда доларів допомоги. Всі чотири законопроєкти з пакета набрали необхідні голоси. У вівторок, 23 квітня, має відбутись голосування у Сенаті. Останнім має стати підпис президента Штатів Джо Байдена.
  • Сенатор-демократ Марк Уорнер 21 квітня відповів, коли США можуть відновити постачання зброї для України. За його словами, це може відбутись вже до кінця наступного тижня.
  • Президент України Володимир Зеленський подякував США за прийняття законопроєкту про допомогу Україні. Він наголосив, що ця допомога може стати ключовим фактором у перемозі над Росією.