Відповідну заяву генсек НАТО зробив під час інтерв'ю. Це трапилось напередодні запланованих переговорів між США, Європою та Росією щодо "гарантій безпеки" Кремля.

Читайте також "Перший раунд": у Женеві США, Європа та Росія обговорять "гарантії безпеки"

У НАТО допустили політичне вирішення ситуації навколо України

Можливо знайти політичне рішення, враховувати занепокоєння Росії. Проте зберігається ризик конфлікту,
– заявив Столтенберг.

Також політик запевнив, що у випадку продовження агресії Росії проти України, можливі "стримуючі заходи НАТО".

Однак генсек НАТО додав, що Альянс "буде сподіватися на краще і старанно працювати у цьому напрямку, але також готуватиметься до гіршого".

Коротко про перемовини НАТО та Кремля

  • Після перемовин Джо Байдена та Володимира Путіна Росія оприлюднила "гарантії безпеки". У них зокрема мовилось про те, що Кремль пропонує НАТО зобов'язатися унеможливити подальше розширення та приєднання до Альянсу України.
  • У США заявили, що НАТО має зберігати "політику відчинених дверей". Тому відмовились надавати Росії вищезгадані "гарантії". Проти них також виступили у самому НАТО.
  • 10 січня у Женеві заплановані перемовини США та Росії. У них не братимуть участі Джо Байден та Володимир Путін. Натомість переговори пройдуть під керівництвом Держдепартаменту США. На них будуть представники Пентагону і Ради національної безпеки. Делегацію Кремля очолює заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

Україна створює проблеми Байдену, – ексклюзивне інтерв'ю з Шабуніним: дивіться відео