"Слуга народу"

"Якщо народ України делегує владу, він повинен їй хоч якийсь час довіряти. Зараз ми все довіряємо президентові в цьому питанні", – заявив керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Читайте також: Формулу Штайнмаєра 1 жовтня в Мінську не підписували, – Яременко

За його словами, відбулася закрита зустріч президента з головами фракцій.

Вони все почули безпосередньо від нього. Але це ми зараз, на жаль, не можемо сказати суспільству. Та все нормально. "Зради" немає навіть на один відсоток,
– сказав Арахамія.

Глава комітету з питань зовнішньої політики Богдан Яременко додав, що для переговорів у нормандському форматі Україна має свої умови: продовження процесу звільнення заручників, розведення сил, контроль над територіями, де відбуватимуться вибори органів місцевої влади.

Всі ці червоні лінії чітко та публічно окреслені Президентом України Володимиром Зеленським. У тому числі сьогодні (2 жовтня – 24 канал) на зустрічі з керівниками депутатських фракцій у Верховній Раді та з фракцією "Слуги народу",
– розповів Яременко.

Перший заступник глави фракції СН Олександр Корнієнко також згадав про червону лінію. За його словами, спершу сторони мають гарантувати безпеку, а потім вже будуть реалізовувати політичний компонент.

Про червоні лінії всі знають. Це фактор безпеки перед будь-якими виборами й будь-якими політичними процесами,
– сказав Корнієнко.

"Голос"

Лідер фракції "Голос" Сергій Рахманін зауважив, що державної позиції від офіційних осіб про наслідки згоди України на формулу Штайнмаєра немає.

Сама по собі формула Штайнмаєра не є чимсь загрозливим. Це просто набір слів. Але що з неї випливає, що буде після цього? Незрозуміло. Чіткої державної позиції, яку б ми почули від уповноважених осіб, поки що немає. Є обіцянки, що все буде добре,
– сказав Рахманін.

І додав, що формула Штайнмаєра "не може бути ні перемогою, ні капітуляцією", бо це лише "крок в напрямку реалізації мінських домовленостей". Важливіше – "що стоїть за цим кроком і навіщо його зробили". "Відповіді на це ми так і не отримали", – підсумував Рахманін.

"Європейська Солідарність"

Ірина Геращенко, депутат від ЄС, написала у фейсбуці: "Безумовно, це важлива розмова, але недостатня для зняття всіх питань".

Мої враження і відчуття, що Зеленський щиро прагне миру. Але так само щиро і дещо наївно вірить, що йому вдасться переграти Путіна. Ми ж бачимо в цих кремлівських формулах пастки для України,
– зазначила Геращенко.

"На фоні хамських коментарів з РФ і бойовиків" потрібно було б детальніше пояснити всю ситуацію.

Читайте також: Зеленський прийшов на засідання фракції "Слуга народу" говорити про формулу Штайнмаєра

Дивіться коментар фракцій щодо формули Штайнмаєра:

Що містить формула Штайнмаєра?Мінські угоди щодо врегулювання ситуації на Донбасі не виконували, тому у 2016 році тоді міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на зустрічі голів МЗС "нормандської четвірки" (України, Німеччини, Франції та Росії) висунув свою формулу щодо миру на Донбасі.

Коротко формула зводиться до проведення виборів на окупованих територіях згідно з українським законодавством та під наглядом Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). А після виборів і якщо ОБСЄ їх визнає вільними Україна надає особливий режим місцевого самоврядування територіям Донбасу, які на сьогодні є окупованими.

Важливо, що Київ мав би отримати контроль над кордоном. Та при багатьох згадках у ЗМІ про формулу Штайнмаєра пункт про український контроль над кордоном часто не зачіпають.

Формула Штайнмаєра: що саме підписав Кучма – документ.

Дивіться відео: Зеленський зустрівся з головами фракцій