Свого часу Володимир Гройсман (на той момент – спікер Верховної Ради) не підтримав внесення змін до Трудового кодексу України в частині унеможливлення дискримінації секс-меншин.

"І зараз йому про це нагадують, і всіляко тиснуть на уряд, щоб не робити жодних кроків у цьому напрямку. А між тим існує урядовий план дій щодо захисту прав людини, розроблений до 2020 року. Там є й пункти, що стосуються ЛГБТ, зокрема, йдеться про впровадження реєстрації цивільного партнерства. Це, власне, для всіх – і для гетеросексуальних пар зокрема. Йдеться про новий інститут не сімейного, але цивільного права", – зазначає в інтерв’ю для сайту "24" Зорян Кісь, член правління низки українських ЛГБТ-організацій.

Читайте також: Ще одна європейська країна дозволила одностатеві шлюби

На уряд та Верховну Раду тиск здійснюють дві групи зацікавлених осіб, каже Кісь. По-перше, це "ті депутатські групи, які представляють консервативне лобі у парламенті. Є, зокрема, у "Народному фронті" депутат Унгурян, що належить до однієї з протестантських церков, і в силу своїх поглядів блокує відповідні ініціативи щодо ЛГБТ-спільноти. До цього долучаються й релігійні організації, зокрема, Рада церков також застосовує тиск на політиків.

"Донедавна до церкви був найвищий рівень довіри, і лише останнім часом вона поступилася своєю монополією, розділивши перше місце в рейтингу довіри з волонтерами. Маю інформацію про те, що в разі просування прав геїв, церква погрожує організувати акції протесту на підконтрольній Україні частині Донбасу. Зрозуміло, що будь-яка дестабілізація на Сході дуже небезпечна для країни", – зауважує Кісь.

Саме тому, говорячи про впровадження інституту цивільного партнерства, Зорян Кісь не налаштований оптимістично.

"Боюся, що за чинної конфігурації у парламенті це просто нереально. Гройсману не дадуть підписати відповідний пакет документів. До того ж, хоча відповідальним за план дій щодо забезпечення прав людини визначено Кабмін, уряд як такий не може нічого зробити – він має скерувати завдання до певного міністерства. А Міністерство юстиції і Міністерство соцполітики показують пальцями один на одного й кажуть, що це, мовляв, ваша зона відповідальності. Словом, грають в гарячу картоплину. І це дуже прикро, бо зараз лежать два законопроекти, розроблені двома громадськими організаціями ("Точкою опори" та "Нашим світом"). Якщо їх об’єднати, вийде ідеальний документ. Там розробники пішли на всі можливі компроміси, щоб заспокоїти традиціоналістів", – говорить активіст-правозахисник.

Ще менше сподівань на те, що протягом найближчого часу вдасться змінити 51 статтю Конституції, яка говорить про те, що "шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка".

Це абсолютно нереально. Тим паче, що конституційний процес зараз заблокований з багатьох причин. Але конституційна комісія, розробляючи другий розділ Конституції, переписала цитовану вами статтю. В ній вже не йдеться про чоловіка та жінку, а йдеться про двох людей,
– зазначає Кісь.

Повну версію інтерв’ю читайте тут: Які у геїв стосунки з церквою? Як статус в соцмережі – "Все складно", – Зорян Кісь