При цьому, як зазначає в авторській колонці експерт Українського інституту дослідження екстремізму Руслан Старовойтенко, за останні три роки в країнах Європи здійснено понад 500 терактів, причини скоєння яких можна класифікувати таким чином.
Читайте також: Лоукост-терор, або Як Європа вже понад рік страждає від кривавих наїздів
Перше – це зовнішня політика втручання. "Країни Євросоюзу долучені до військових конфліктів у Північній Африці та Ближньому Сході. Це, у свою чергу, несе за собою ризики помсти з боку екстремістів та радикалів".
Друге – ліберальна міграційна політика.
Одночасно з військовими конфліктами європейські політики допустили неконтрольовану міграційну хвилю, якою, в тому числі, скористалися терористи. У середовище нелегалів були інтегровані бойовики та агенти "ІД", які перетинали кордони ЄС для проведення наступної підривної діяльності.
Третя причина терактів – хибно витлумачена парадигма мультикультуралізму. "Паралельний розвиток взаємовиключних культур в одній країні неможливий та навряд чи доцільний. У біженців в Євросоюзі є культурні відмінності, і багато хто з них не бажає та не розглядає можливості відмови від своїх цінностей на користь європейських, тому ціннісний конфлікт та нерівність легко передбачувані".
Четвертий фактор – радикалізація політиків та суспільства. Тут мається на увазі, що на тлі проблем із посиленням терористичних загроз "виникають нові політичні сили, а існуючі політичні актори змінюють програми, "дрейфують" до більш радикальних позицій заради збереження електоральної підтримки". Що натомість "запускає" "упереджене ставлення до представників мусульманських меншин", а це аж ніяк не покращує ситуацію.
І, нарешті, п’ятий момент – це недостатня координація спецслужб та правоохоронців країн ЄС, переконаний Старовойтенко.
Детальніше читайте у публікації: Терор крокує Європою: хто винен та як із цим боротися