А потрапити до Нацполіції чоловіку не вдалося не лише тому, що він не пройшов переатестацію. А й тому, що він був "перевертнем в погонах" – чинив злочини на території України. Історію міліціонера-невдахи розповів департамент внутрішньої безпеки Нацполіції.
Читайте також: Поліція здійснила мрію 104-річної пенсіонерки: її заарештували (фото)
Які злочини вчинив в України затриманий на Балі чоловік?
У березні 2015 року працівники внутрішньої безпеки МВС України викрили кількох працівників слідчого підрозділу Хустського міськвідділу міліції у Закарпатській області. Міліціонери не визнали речовими доказами автомобілі та реєстраційні документи на них з явними ознаками підробки. Далі більше – вони видали ці автомобілі підставним особам, які не є власниками.
Кримінальне провадження щодо перевищення службових повноважень розпочали, але згодом чомусь перекваліфікували на службову недбалість. Утім, слідчий та майор міліції отримали обвинувальний акт та потрапили до суду. А суд – звільнив чоловіків від кримінальної відповідальності. Адже вони покаялися. Щоправда, звільнив і з лав міліції.
Затримані на Балі грабіжники – українець та двоє росіян
Що ж трапилося далі з міліціонером-перевертнем?
У 2017 році колишній міліціонер вирішив повернутися у правоохоронні органи і подав документи для проходження конкурсу до Нацполіції України. Однак, вивчивши справу кандидата, Департамент внутрішньої безпеки НПУ вирішив, що поновлення цього чоловіка на службі – недоцільне.
Зрозумівши, що одягти погони знову не вдасться, екс-слідчий перейшов на протилежну сторону закону,
– пояснили у Нацполіції (і не просто перейшов сам, а ще й змовився з двома росіянами).
Як саме закарпатець опинився на острові Балі – достеменно невідомо, це буде з'ясовувати слідство. Однак точно відомо, що місцеві поліцейські – чесні поліцейські. Вони – зі стріляниною та погонею – затримали українця і спільників під час вчинення ними розбійного нападу на крамницю. Звідти зловмисники винесли – погрожуючи працівникам зброєю – 900 мільйонів індонезійських рупій. На українські гроші – це трохи більше за 1,7 мільйона гривень.
Вилучені у злочинців гроші, які ті вкрали із крамниці під час збройного пограбування
Наразі колишній міліціонер з України перебуває у в'язниці на Балі й очікує вироку суду. Місцеве законодавство за подібні злочини передбачає покарання у щонайменше 15 років позбавлення волі. І можна бути певним, що у цьому випадку "щире каяття" ніяк не вплине на рішення суддів.
До слова, за чутками, коли в арештованого українця місцеві слідчі запитували про мету скоєння злочину саме на Балі ("Чому ж на Балі???"), той відповів: "Та бо на*Балі!!!"