Як повідомляє прес-служба НАБУ, цього разу детективи Бюро зацікавилися законністю отримання народним обранцем дипломатичного паспорта, який було вилучено 19 жовтня.

Читайте також: НАБУ показало відео з обшуку Розенблата у літаку

Відомості про початок розслідування внесено детективами НАБУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня. Попередня правова кваліфікація — ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України. За версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради України, діючи за попередньою змовою з народним депутатом України Бориславом Розенблатом, із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів. Зокрема, службові особи управління забезпечення міжпарламентських зв’язків Апарату Верховної Ради України направили на адресу департаменту Консульської служби Міністерства закордонних справ України лист із проханням видати дипломатичний паспорт народному депутату Бориславу Розенблату, який нібито мав з 18 по 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю,
– зазначили представники антикорупційного органу.

Зауважимо, що на підставі цього листа "у зв’язку з виїздом у службове відрядження" народному депутату видали дипломатичний паспорт, який той використав 19 жовтня для виїзду до Федеративної Республіки Німеччина.

"Наведені дані, що свідчать про ймовірне внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, детективи НАБУ встановили під час розслідування кримінального провадження за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні (так званої "бурштинової справи")", – додали у НАБУ.

Нагадаємо, 19 жовтня в аеропорту "Жуляни" співробітники НАБУ затримали нардепа Борислава Розенблата, коли той спробував вилетіти в Німеччину. З собою народний обранець мав золото та діаманти.

Згодом, його адвокат Олексій Шевчук наголосив, що у Розенблата не було коштовностей, хоча сам Розенблат підтвердив, що віз золото. Однак назвав це "подарунком для племінниці". За деякий час політика відпустили.