Провокаціями росіяни розпорошують українські сили

Вони мають там частину своїх сил і засобів, активно змушують білоруський режим лукашенка проводити навчання власної армії, організовують збори на території білорусі. Про це ексклюзивно 24 каналу розказав генерал Збройних Сил України Сергій Кривонос.

Зверніть увагу білорусь планує закупити першу тисячу мішків для транспортування трупів, – ЗМІ

Відтак, українська сторона змушена реагувати та тримати ресурси вздовж кордону з Білоруссю. Мова йде далеко не про 1 – 2 бригади. Там залучено набагато більше сил, які, звісно, краще б знадобилися на Сході та на Півдні України.

Це говорить про те, що ворог також чітко розуміє стратегію та порядок ведення цієї війни, і провокує, створюючи загрозу щодо наступу на території Волинської та Чернігівської областей. Не реагувати на це не можна, аби не припуститися таких самих помилок, які у лютому, коли ворог дуже швидко дійшов до околиць Києва.

Ми мусимо тримати сили та засоби вздовж кордону з Білоруссю, а він не маленький – це 1084 кілометри,
– констатував Кривоніс.

росія може знайти ресурси для наступу з білорусі

Хоч і побутує думка, що для відкриття ще одного фронту ані в білорусі, ані в росії немає достатньої кількості ресурсів, вони можуть доволі швидко це виправити.

Генерал пояснив, що впродовж попередніх 15 років росіяни щорічно проводили стратегічні навчання вздовж українських кордонів і перше, що завжди відпрацьовували під час них – перекидання живої сили та техніки.

"Вони досягли в цьому достатньо високої майстерності, вміють швидко перекидати не одну, і не дві тисячі людей на потрібну відстань, починаючи з Далекого Сходу, закінчуючи територією білорусі", – каже він.

Тому те, що сьогодні у них немає там ресурсів, не означає, що їх не буде і завтра. Для того, щоб перекинути сили росіянам потрібно не 2 – 3 тижні, лічені дні. Слід враховувати й те, що на території білорусі вже підготовані логістичні склади, військово-повітряні сили росії використовують тамтешні аеродроми, а окупанти досі мають достатній запас військово-транспортної авіації, що здатна перекидати і техніку, і особовий склад.

Тому не треба недооцінювати ворога. Потрібно чітко дивитися, що є загроза, а якщо вона є, ми мусимо реагувати. Буде наступ чи ні – це вже інше питання,
– вважає Кривоніс.

Він додав, що якщо ворог побачить, що ми активно створюємо потужну оборону вздовж усього кордону, він може прийняти рішення відмовитися від наступу. Але провокувати росіяни та білоруси будуть, і до цього потрібно бути готовими.

Ексклюзивний стрім з Сергієм Кривоносом на 24 каналі: дивіться відео

Останні новини про загрозу з боку білорусі: коротко

  • У Генштабі ЗСУ ймовірність нападу білорусі вважають низькою. Там повідомили, що на Волинському, Житомирському та Київському напрямках впродовж тижня ситуація залишалася контрольованою, а ознак підготовки наступу не було.
  • Це не скасовує необхідності бути готовими до всього, тож в Офісі Президента днями показали, як облаштований кордон з білоруссю на Волині. Там звели масштабні загородження.
  • Тим часом військовий ЗСУ Євген Карась припустив, що якщо путін все ж дотисне лукашенка і білорусь нападе на Україну, це трапиться хіба що у жовтні. За його словами, наразі білорусь не становить нам загрози.