Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

У зв'язку з повною відсутністю логіки пропуску через прикордонні переходи "Укрзалізниця" в червні 2017-го спромоглася перевезти через станцію Ужгород лише близько 70% заявлених вітчизняними виробниками залізної руди обсягів. У той же час транзитні вантажі перевезені в 100% обсязі без обмежень,
– написав він.

За його словами, проблема полягає в існуванні різних режимів пропуску експортних і транзитних вантажів.

"Причому вітчизняні експортери значно програють, оскільки змушені додатково узгоджувати графіки відвантаження в розрізі окремих маршрутів. Тобто, УЗ балансує пропуск за рахунок вітчизняного експорту, транзит відвантажується за місячними планами без обмежень. Наслідки очевидні – вітчизняні підприємства скорочують виробництво, Україна втрачає податки і мільйони доларів валютної виручки", – вважає нардеп.

Читайте також: Чергове підвищення тарифів буде мати негативний ефект для промисловості

Щоб вирішити цю проблему, Гусак пропонує УЗ ліквідувати преференції для транзиту і ввести практику помаршрутне узгодження транзиту руди на адресу західних переходів, тим більше що ці механізми передбачені п.3.12 "Правил планування перевезень вантажів".

Крім того, нардеп вважає за необхідне ввести механізм обмеження прийняття на українську територію маршрутів з рудою РФ, якщо загальна кількість вантажів на мережі УЗ в напрямку прикордонного переходу на західному кордоні перевищує 3-денну норму пропуску, що дозволить не створювати пробки на залізниці біля західного кордону України.

Володимир Гусак також пропонує передати повноваження щодо погодження всіх планів/графіків перевезень, а також по контролю пропуску на територію України, до філії ЦТЛ – підрозділ УЗ, яке при існуючій практиці планування найбільше втрачає в доходах, обороті вагонів і навантаженню через заторів і невиконання планів перевезень в напрямку західних кордонів.

Звертаюся до керівництва УЗ і особисто Войцеха Балчуна якомога швидше прийняти важливі для економіки України управлінські рішення, – підкреслив він.