У російському МЗС наголосили, що вважають Крим "своєю територією" та відкидають всі звинувачення у нарощуванні військової присутності.

Важливо Росія наступає: чи захищені морські кордони України

У Кремлі заявили, що нарощення військ в окупованому Криму є "законним".

Альянс звинувачує нас у нарощуванні військової присутності в Україні, маючи на увазі Крим. Нагадаємо, ця територія є частиною Росії, і наші збройні сили знаходяться там на законній підставі,
– мовиться у заяві МЗС Росії.

У чому ще НАТО звинувачує Росію

У жовтневій публікації Альянсу мовиться про те, що Основоположний акт Росія – НАТО повністю дотримується з боку Альянсу. А ротаційні бойові групи у складі приблизно 4 500 військових розгорнули в Латвії, Литві, Естонії та Польщі у відповідь на окупацію Криму і нарощування військової потужності поблизу кордонів країн НАТО.

Також Росію звинувачують у порушенні зобов'язань, оскільки вона окупувала Крим – територію суверенної держави. А також продовжує підтримувати бойовиків на сході України.

До цього генсек НАТО Єнс Столтенберг засудив нарощування російських військ на кордоні з Україною і закликав Москву знизити напруженість.

Яка ситуація на російсько-українському кордоні

  • Про можливу підготовку нападу Росії на Україну повідомляли й американські ЗМІ, посилаючись на дані розвідки та джерела в адміністрації.
  • У листопаді це підтвердила українська розвідка. Зазначили, що чисельність військ держави-агресорки досягла 90 тисяч.
  • В українському Міноборони визнали, що загроза російського вторгнення в Україну є цілком реальною. Проте, як пояснили у відомстві, такі загострення є регулярними й українські військові до них повністю готові.