Забезпечення водою значною мірою залежатиме від того, наскільки водневими виявляться наступні роки. Про це 24 Канал розповів Ігор Сирота – генеральний директор Укргідроенерго.
До теми Без України не напитися: як Кремль поставив хрест на можливості постачання води до Криму
Які наслідки для Криму має підрив дамби
Найбільше в Криму від підриву Каховської ГЕС постраждав аграрний сектор. Вже раніше, коли там не було води та почалось засолення ґрунтів, самі окупанти розуміли, що це катастрофа. Адже ні для промислового, ні для аграрного сектору води не вистачає. Обмеження вводили й для населення.
Вони намагались бурити якісь свердловини, опріснювання – різні фантазії у них були. Але нічого досягнути вони не змогли,
– наголосив Ігор Сирота.
З кожним роком аграрний сектор у Криму скорочувався все більше. Особливою проблемою якраз було засолення ґрунтів, які складно в майбутньому буде відновити.
"А зараз ми розуміємо, що це – на роки. Через підрив Каховської ГЕС, за найоптимістичнішого сценарію, Крим буде без води рік. А взагалі це може бути 2 – 3", – підкреслив гендиректор Укргідроенерго.
Для того, аби наповнити 18,5 мільйона кубокілометрів, потрібно мати дуже хороші водневі роки та паводки. Тому вирішальними для Криму будуть найближчий рік – два.
Ігор Сирота про терміни відсутності води в Криму: дивитись відео
Наслідки підриву Каховської ГЕС: останні новини
- У Bloomberg проаналізували вплив підриву Каховської дамби на контрнаступ ЗСУ. Проблеми виникнуть для обох сторін. Українські військові зможуть закріпитись вздовж берегів Дніпра, значно меншою проблемою стане просування внаслідок спустошення водосховища. Однак великою перешкодою стануть міни, які змило течією.
- Депутат Херсонської облради Сергій Хлань наголосив, що варто підготуватися до спалахів інфекційних хвороб. Зокрема, у Херсоні вже з'являється неприємний запах. Крім того, у лікарнях Миколаївської, Херсонської та Дніпропетровської областей розпочали тестування на холеру. До медзакладів доставили усі необхідні препарати для виявлення та лікування інфекції.
- Тим часом Україна робить усе можливе, аби евакуювати мешканців тимчасово окупованої території Херсонщини. Ірина Верещук повідомила, що окупанти не дозволяють евакуюватися тим особам, у яких є українські паспорти. Однак українська сторона намагається всіляко допомогти людям на лівому березі Херсонщини.