Про це 24 Каналу сказав генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, зауваживши, що на Авдіївський напрямок стягнули сотні танків, БТР, ракетних та артилерійських систем.

Важливо Росіяни натрапили на низку проблем під Авдіївкою, попри значне застосування техніки: аналіз ISW

Політично-стратегічне завдання

Президент країни-агресора Владімір Путін вже давно ставив завдання розпочати наступальну операцію по всьому фронту й визначив пріоритетні напрямки. Зокрема, захопити Куп'янськ і рухатися на Харків, провести ряд потужних контратак біля Бахмута й перерізати Південний напрямок.

Військове керівництво агресора провело оцінку на засіданні міноборони на чолі з Путіним. Після цього очільник Кремля дав указ штурмувати по цих напрямках,
– зазначив Маломуж.

Авдіївку визначили як один з напрямків, де треба показати конкретний результат щодо захоплення міста. Тому в бій кинули три бригади, до яких входить понад 15 тисяч осіб.

Завдання було з півдня і півночі оточити Авдіївку, зайти в тили й проводити операції щодо захоплення міста, завдаючи ракетні, артилерійські та авіаційні удари. Однак ЗСУ передбачали всі ці операції,
– мовив генерал армії у відставці.

У такий спосіб окупанти хотіли показати, що нібито контрнаступ України провалився. Це було політично-стратегічне завдання. Також ворог прагне відтягнути українські війська насамперед від Бахмута. Зазначимо, згідно з прогнозами, через декілька тижнів передбачалося звільнення міста ЗСУ.

"Росіяни рятують свою поразку в Бахмуті. Тепер окупанти хочуть захопити Авдіївку для того, щоб мати хоч якісь результати на фронті", – наголосив Маломуж.

Як ЗСУ відбивають російські штурми на Сході України: дивіться відео

Перспектив для просування немає

Авдіївка – це потужний укріпрайон, зокрема висоти, коксохімічний завод. З одного боку концентрація російських сил нібито недолік, втім, з іншого – перевага для ракетних та артилерійських систем ЗСУ.

У наступ Росія залучила мобілізованих, які гинуть масово. Протягом п'яти днів ворожі втрати щодоби становлять від 800 до 1000 осіб. Тобто за п'ять днів до 4 000 вбитими й до 5 000 пораненими. Це дві повноцінні бригади. Це потужне знищення не тільки резервів, а й бойових систем Росії,
– зазначив генерал армії.

Безумовно, зараз тяжкий період, тому що надзвичайна висока концентрація вогневих засобів й особового складу. Росія кидає у бій мобілізованих, штурмові бригади повітряно-десантних військ та найманців ПВК. Проте всі вони гинуть, оскільки перспектив для просування немає.

"Сьогодні вирішується ситуація перелому на фронті, й Авдіївка – це один з вирішальних напрямків. Росія втрачає резервний потенціал, який вона б хотіла залучити проти ЗСУ на різних напрямках. Тепер системного підходу, сил, засобів та підготовленого особового складу буде менше й ефективність буде нижчою", – додав Маломуж.

Ситуація в районі Авдіївки: останні новини

  • Речник Таврійського напрямку Олександр Штупун сказав, що росіяни прагнуть захопити Авдіївку, адже це єдиний для них спосіб показати перемогу. Тому окупанти кинули майже все, що є на Авдіївський напрямок.
  • На штурм Авдіївки противник кинув підрозділ “Лавина”. Переважно він складається з мешканців окупованої Горлівки. Командир 3-го батальйону “Лавини” з позивним “Остап” кинув на штурм близько 1 000 бійці.
  • Просування росіян на Авдіївському напрямку мізерні, а от втрати навпаки. Всього за декілька днів ворог втратив понад 30 одиниць бронетехніки та безліч солдатів.