Для наших Сил оборони важливо тримати під вогневим контролем трасу Опитне – Курдюмівка. Про це 24 Каналу розповів офіцер Національної гвардії України Олександр Дорошенко, зауваживши, що умови для наступу за залізницею є досить складні.

Дивіться також Виконувало надважливі функції: офіцер Нацгвардії просить долучитися до збору на ремонт авто

Які завдання стоять перед ЗСУ

Військові намагаються закріпитися, щоб мати змогу рухатися далі від посадки до посадки. Але територія прострілюється, тому навіть 50 – 100 метрів даються дуже важко.

Ми намагаємось наступати у бік дороги Бахмут – Горлівка, по якій проходить логістика ворога. Хоч і наступаємо, але ворог перебуває близько від Кліщіївки, тому ситуація дуже складна,
– розповів Олександр Дорошенко.

На заваді просуванню стають дощі й загалом рельєф місцевості. Під час наступу не завжди є можливість окопуватися, через те, що земля тверда.

"Тут посадки, тверда земля, тому дуже важко. Фактично треба ховатися в тих норах, які зробили росіяни", – додав офіцер.

Офіцер Національної гвардії України розповів про бої на Бахмутському напрямку: дивіться відео

Як наступає ворог

Раніше підрозділ Олександра Дорошенка воював у Серебрянському лісництві, що на Луганщині. Там бойові дії дещо відрізнялися від ситуації з Бахмутом.

Це була досить велика територія, а відрізок, на якому ми зараз, – менший. Ворог використовує практично те саме озброєння: авіацію, міномети, можливо, менше бронетехніки,
– зауважив офіцер.

Якщо у Серебрянському лісництві росіяни більше стріляли танками, використовували броню, то в районі Бахмута інша специфіка й техніка не завжди потрібна.

"Тут відкрита місцевість, вона продивляється. Якщо ворог виводить техніку, то по ній можна добре відпрацювати", – підкреслив Дорошенко.

ЗСУ просуваються біля Бахмута: що відомо

  • Ситуація поблизу Бахмута складна, але контрольована. ЗСУ просуваються, тому окупанти змушені відходити далі від траси Горлівка – Бахмут. Позиції ворога погіршуються, тож він мінує поля, проїзди, щоб хоч якось стримати наш рух.
  • У вересні 2023 року українські військові звільнили Кліщіївку, яка є одним із найважливіших флангів Бахмута. Воїни 80 окремої десантно-штурмової бригади, які звільняли населений пункт, показали, як тепер виглядає територія. На кадрах видно, що Кліщіївка перетворилася на суцільні руїни.
  • Українським бійцям вдалося розбити російських штурмовиків, які хотіли захопити наш опорний пункт на Бахмутському напрямку. Окупантів зупинили вогнем з мінометів та гранатометів, а ворожу техніку знищила артилерія ЗСУ.