Окупанти змогли дещо просунутися через те, що Силам оборони бракує засобів для стримання противника, сказав 24 Каналу керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Він пояснив, про що свідчить прорив ворога до околиць Вовчанська.

Важливо "Буферна зона" чи просування вглиб: в ISW назвали мету Росії на півночі Харківщини

Що треба ЗСУ

Нині Збройним Силам України не вистачає систем протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби. Необхідно більше систем, зокрема блукаючих Patriot, щоб відштовхувати ворожу авіацію, протидіяти російським системам С-300 та засилюю розвідувальних дронів.

Звісно, є потреба у людях, тому що дається в знаки виснаження окремих наших підрозділів,
– зазначив Мусієнко.

Командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк правильно й слушно на західну аудиторію сказав, що людей ми будемо мобілізувати, але нам не вистачає артилерії та бронетехніки.

Якби ЗСУ мали більше касетних боєприпасів, артилерії, дронів та ППО, то ворожий наступ зупинявся б ще ефективніше. Адже окупанти під час контрнаступу практично не використовують бронетехніку, порівняно з іншими напрямками, а роблять акцент на авіації, дронах, артилерії та піхоті. Основну функцію зараз виконують піхотні штурмові загони,
– додав військовий експерт.

З фортифікаціями не все так просто

Широкого розголосу набула тема будівництва фортифікацій на Харківщині, точніше їх недостатня кількість. Проте не варто піддаватися спекуляціям, адже цим питанням займатимуть спеціалісти. Лише після ретельного розслідування можна буде робити висновки.

Я можу сказати щодо військової складової. Підхід може бути й з оборонними позиціями на кордоні, й без великих фортифікацій. Тобто, оборонні лінії можуть створювати за 10 – 20 кілометрів від кордону,
– мовив Мусієнко.

За його словами, у напрямку Вовчанська ворог ще не дійшов до основної лінії оборони українських військ. Взагалі, на жодному напрямку зараз на Харківщині росіяни ще не вперлися в основні лінії оборони – бої йдуть на підходах.

Звісно, будівництво фортифікацій на кордоні можливе, але для цього насамперед необхідно забезпечити панування в повітрі та потужну контрбатарейну боротьбу, щоб оборонні споруди противник не крив своїм вогнем.

Питання фортифікацій важливе, це рятує життя бійців. Але наскільки вистачить цих оборонних позицій, якщо вони перебувають під постійними ударами авіації, потужних КАБів, С-300 і не тільки,
– зауважив військовий експерт.

Також зараз є багато порівнянь, мовляв, лінія Суровікіна у 2023 році змогла зупинити наступ ЗСУ, то чому українські лінії оборони не здатні цього досягти. Причина дуже проста – у нас не було переваги в повітрі.

"З того, що відомо, я думаю, що певні фортифікації були, але основний задум, що ворог виходить на певну відкриту місцевість, а далі по окупантах відпрацьовують з більш захищених рубежів українські Сили оборони", – підсумував військовий експерт.

Що каже Буданов про новий наступ росіян

  • Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов передбачає, що Сили оборони стабілізують фронт упродовж найближчих днів. Він зауважив, що ситуація у Харківській області була на межі, з кожною годиною наближалася до критичної. Зараз ворог заблокований на тих позиціях, які вони захопили.
  • За його словами, головна мета цієї операції – створити хаос і паніку для того, щоб змусити наші угруповання відходити на Східних напрямках, дестабілізувати ситуацію всередині країни.
  • Керівник ГУР очікує, що Росія після операція на Харківщині розпочне атакувати населені пункти в Сумській області. Ймовірно, намагатимуться загарбники захопити місто Суми, які є обласним центром регіону.