ЗСУ посилили атаки на Сході

Повідомляється, що минулого тижня відбулися наймасштабніші наземні наступи ЗСУ з початку вторгнення росії. Високопоставлений американський чиновник, заявив, що США спостерігали, як українські сили досягли певного успіху в атаці на російські лінії постачання з наміром відрізати та ізолювати окупантів, які дислокуються на правому березі Дніпро.

До теми У Пентагоні кажуть про "повільний, але значущий" прогрес українських військ на Півдні

Те, що ми побачили в Херсонській області, – це продовження наступальних операцій українців. Вони продовжують певний рух вперед. Ми знаємо, що вони відбили деякі села
– сказав прессекретар Пентагону генерал Пет Райдер.

Також він зазначив, що США бачили "деяку наступальну активність росії" поблизу Бахмута на Донеччині.

За словами українських чиновників, мета полягає в тому, щоб захопити принаймні всю територію на північ чи захід від Дніпра, включаючи не лише Херсон, а й Нову Каховку.

У Новій Каховці розташована важлива ​​гідроелектростанція та Північнокримський канал, який з приходом російських військ знову постачає воду до Криму.

Офіційні особи США заявили, що українські війська посилили атаки на Сході України, щоб перешкодити росії перекинути сили на Південь і відбити там український контрнаступ. Зазначається, що останніми днями українські сили просунулися до російських ліній постачання на південь від Харкова, захопивши при цьому кілька сіл і міст.

Просування ЗСУ триватиме до весни

Офіційні особи США визнають, що українська мета відбити Херсон до кінця 2022 року є амбітною і є можливою, якщо Україна продовжить прогрес у своїх поточних операціях.

У США прогнозують, що просування ЗСУ триватиме до весни. Водночас деякі атаки, які відбуваються наразі, мають на меті підготувати поле бою до запланованого наступу протягом наступних кількох місяців.

Наступ ЗСУ на Херсонщині: що відомо

Вас це може зацікавити – ISW проаналізував ситуацію на фронті: дивіться відео