Таку думку 24 Каналу висловив депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко. За його словами, навколо Токмака вибудували міцну оборону, тому без бою місто точно не залишать.

Дивіться також ЗСУ просуваються біля Роботиного та закріплюються під Бахмутом: карта фронту за тиждень

Яка мета таких повідомлень

Чимало російських телеграм-каналів поширюють інформацію, що військове керівництво країни-агресорки прийняло рішення відходити від Токмака. Це зробили нібито з метою уникнення розгрому й збереження сил для битви за Мелітополь. Однак, такі заяви швидше схожі на інформаційну військову провокацію.

Сили оборони досить суттєво витягнулися в глибину їхніх укріплень, але навколо Токмака є окрема лінія оборони й залишати його без бою вони (окупанти – 24 Канал) не будуть. На мій погляд, ці дії мають провокативний характер,
– підкреслив Сергій Лишенко.

Депутат Запорізької обласної ради пояснив дії ворога біля Токмака: дивіться відео

За словами Лишенка, ворог може створювати видимість того, що відходить на певній окремій ділянці фронту. Після цього очікується, що наші Збройні Сили вирішать, що противник "посипався" і підуть в атаку. Як наслідок, на них очікуватиме підготовлена засідка. Але українські військові на такі провокації не піддаються.

Готують інформаційне поле, для того, щоб військові на передовій вважали, що ворог ось-ось побіжить, а тоді його треба доганяти. Наслідком цього буде потрапляння в оточення, бої й знищення особового складу, тому й готують провокацію. Але наші на це не ведуться,
– акцентував депутат.

Наступ у Запорізькій області: що відомо

  • Збройні Сили України здійснили прорив оборони під Вербовим, що у Запорізькій області, й можуть досягти ще більших результатів у майбутньому. Генерал Олександр Тарнавський розповів, що наше просування не таке, як у фільмах про Другу світову війну. Воно не швидке, але нам важливо не втратити ініціативу.
  • Щодо Токмака генерал Тарнавський сказав, що для росіян місто є стратегічним, тому там дуже добре вибудувана оборона. Проблемою для українців на цьому напрямку є не стільки "лінії Суровікіна", скільки "перехрестя, лінії дерев і мінні поля між лініями дерев".
  • Окупанти зазнають втрат біля Роботиного та Вербового, де розгортається український контрнаступ. Зокрема, під прицільним вогнем нашої артилерії ворог перебуває у Вербовому. В районі Роботиного українські військові також успішно відбивають атаки противника й закріплюються на раніше зайнятих там рубежах.