Часів Яр має стратегічне значення для противника. Боєць ЗСУ Тарас Березовець розповів 24 Каналу, що дасть ворогу просування на Бахмутському напрямку.

Читайте також Для росіян Часів Яр навіть важливіший за Бахмут, – сержант ЗСУ про бої на Бахмутському напрямку

Які міста в небезпеці

Часів Яр – це населений пункт, який межує з окупованим Бахмутом. Далі за ним розташовані міські агломерації Костянтинівка, Дружківка, Слов'янськ та Краматорськ.

Захопивши Часів Яр, противник спробує розвивати свої наступальні дії у напрямку цих міст,
– зауважив Березовець.

За його словами, кінцева мета цього наступу – захоплення Слов'янська. Звідки армія Росії зможе знову вийти у напрямку Ізюма, який вже був окупований під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.

Запеклі бої там точаться з середини 2023 року. Всі зусилля противника захопити місто зазнавали невдач. Адже там перебувають вмотивовані та підготовлені підрозділи Збройних Сил України, тому для росіян ситуація там не складається позитивно,
– мовив боєць ЗСУ.

До того ж всі спроби вийти за межі Бахмута у більшості випадків зазнавали невдач. Березовець нагадав, що у травні 2023 року російські загарбники заволоділи руїнами Бахмута й відтоді не мають серйозно прогресу на даному напрямку.

Що відбувається на Бахмутському напрямку: дивіться на карті

Більше про ситуацію у районі Бахмута

  • У районі Бахмута росіяни почали застосовувати нову тактику. Спершу ворог завдає ударів авіацією та артилерією, потім під прикриттям дронів переходять в атаку малі штурмові групи від 10 до 20 осіб, а за ними вже рухається група закріплення.
  • Росіяни не припиняють атаки біля населеного пункту Богданівка, який розташований південніше від Часового Яру. Туди окупанти перекидають повітряно-десантні підрозділи.
  • Речник 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Роман Гасько повідомив, що повного контролю над Іванівським та Богданівкою в Донецькій області ворог не має, але ситуація щодня змінюється.