Про це заявив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, новий наступ росіян у Харківській області має дві цілі – переспрямувати увагу України та показати Заходу, що Росія може воювати довго.

Дивіться також Росіяни наступають на Харківщині та підійшли під Вовчанськ: як змінилася лінія фронту за тиждень

Мета наступу окупантів

Михайло Подоляк розповів, що Росія наразі не штурмуватиме Харків, оскільки росіяни виділили всього 15 тисяч військових для наступу на цьому напрямку. Проте ідея Кремля полягає в іншому: окупанти хочуть розширити лінію фронту, змусити Україну перерозташувати свої резерви та скористатися затримкою пакета допомоги США.

Буде ще два – три тижні, коли вони матимуть повне домінування в ресурсах, а потім це почне вирівнюватися,
– сказав радник.

Інша причина наступу – у психологічній складовій. Як зазначає Подоляк, російська влада хоче показати, що країна може воювати скільки завгодно і що їй чинити опір безглуздо. Проте це повідомлення не для України, а для партнерів, які підтримують нашу країну.

"Візуальні наслідки цього нового наступу були дуже знайомі після більш ніж двох років війни Росії проти України: міські пейзажі, атаковані важким озброєнням, осклілі очі переселенців, які мали не багато, а тепер втратили все, та енергійна рішучість від багатьох солдатів і цивільних, які відмовляються дозволити російській армії прокотитися країною без спротиву," – пише видання The Guardian.

Ситуація у Харківській області

  • Прикордонники розповіли, як відбувалася оборона позиції під Вовчанськом. Боєць із позивним Фрозен пригадав, що російська ДРГ намагалася видати себе за бійців суміжного підрозділу, однак українські оборонці зрозуміли, що це ворог і відкрили вогонь.
  • Генштаб у денному зведенні повідомив, що ЗСУ провели штурми на окремих ділянках у Харківській області. Росіяни також намагалися п’ять разів прорвати рубежі нашої оборони в районах Липців і Вовчанська.
  • Наразі Збройні Сили намагаються відтіснити загарбників у бік села Глибоке. Але і ворог не припиняє спроб штурмувати українські позиції. Проте лише біля одного населеного пункту за цю добу ворог втратив 19 солдатів та 10 одиниць військової техніки.