Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко. За його словами, ситуація і зараз є досить напруженою.

До теми Навіщо Україна створює "Гвардію наступу": генерал-лейтенант пояснив їхні завдання

Поступово перекидають резерв

Як наголосив Романенко, на багатьох напрямках тривають запеклі бої. Потрібно методично та регулярно знищувати ворога.

Треба знищувати цю силу. І готуватися до майбутніх дій. Але захищатися, обороняти, а ще краще – згодом завершити стратегічну оборонну операцію і перейти до подальших контрнаступальних дій,
– зауважив Романенко.

Для переходу у подальший контрнаступ потрібно буде сильно"знекровити" окупантів в боях. Паралельно потрібно підготувати власні резерви, щоб згодом перейти в атаку.

Романенко прокоментував інформацію про новий наступ Росії: дивіться відео

Як вважає Романенко, десь через місяць Росія мала б підготувати свій стратегічний резерв. Але вони вже зараз за необхідності завозять певні підрозділи.

2 мотострілецьку дивізію з навчального центру в Білорусі зірвали з підготовки і через територію Росії на лінію зіткнення дали. Перший пішов,
– розповів Романенко.

В Україні формують "Гвардію наступу"

  • Міністерство внутрішніх справ формує 8 штурмових бригад, які займатимуться звільненням окупованих територій. Процес вже триває.
  • Основу цих бригад складуть військові та поліцейські, які мають великий бойовий досвід та проявили себе на передовій. Набір у підрозділи вже відкритий. Національна гвардія України запрошує у "Буревій", "Червону калину", "Кара-Даг", "Рубіж", "Спартан" та легендарний "Азов". Державна прикордонна служба України чекає нових бійців у бригаді "Сталевий кордон", а Національна поліція України – у штурмовій бригаді "Лють".
  • Як приєднатися до нових бригад – дивіться за посиланням.
  • Військовий експерт Олег Жданов вважає, що дій окупантів з насичення лінії фронту ніяк не вплинуть на подальший контрнаступ ЗСУ. Зараз росіяни нарощують зусилля в наступальних діях, але це призводить лише до збільшення втрат з їхнього боку.
  • Щоб здійснити наступальну операцію, українським військовим зараз потрібно максимально знищувати ворога. І, як тільки буде готове відповідне угруповання, контрнаступальна операція розпочнеться.