Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко. Він погоджується з представниками Інституту вивчення війни, що наступ Росії може зупинитися вже у квітні. Але це не станеться просто так.

До теми У Зеленського прокоментували ймовірність масового наступу Росії з кількох напрямків

Так, у квітні. Вони видихнуться. Цей наступальний імпульс зменшиться. Але завдяки чому? Завдяки надзусиллям нашої держави і Сил оборони,
– зауважив Романенко.

Як Україна зможе зупинити наступ Росії

Як підкреслив Романенко, потрібні суттєві зусилля та стійкість, щоб знову зірвати плани російських окупантів. Вже зараз тривають складні бої. Але потрібно допомагати ЗСУ і триматися.

Над цим працює військово-політичне керівництво та й уся держава. Паралельно потрібно формувати відповідні резерви та у вдалий момент, який може наступити у квітні чи дещо пізніше, провести контрнаступальні операції.

Нам це робити потрібно вже зараз. Ці надзусилля, щоб знищувати потенціал і загалом зупинити противника. І одночасно формувати нові резерви, щоб звільнити наші території,
– зазначив Романенко.

Важливо – звернення Зеленського за 3 лютого: дивіться відео

Росія може здійснити новий наступ

  • За словами речника Головного управління розвідки Міноборони України Андрія Юсова, Путін дав розпорядження захопити усю територію Донецької та Луганської областей до березня 2023 року. Російський диктатор ще з весни 2022 року декларує цю мету, але українські військові постійно зривають його плани.
  • Як зазначив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий, найкращі підрозділи десантних військ та піхоти окупантів вже давно розбиті. Однак у них є мобілізаційний ресурс. Чи вийде у них досягнути мети, яку вони ставили ще з весни минулого року щодо захоплення Донбасу, – малоймовірно.
  • Журналісти The Guardian проаналізували, що може далі робити Росія. Вони назвали напрямки, звідки окупанти можуть почати наступ.
  • Військовий експерт Андрій Харук переконаний, що готовність окупантів йти у наступ визначається лише однією людиною – Владіміром Путіним. Якщо той скаже йти вперед, вони підуть незалежно від того наскільки будуть готові. Утім, він переконаний, що в Збройних Сил України є потенціал та можливості відбити наступ російських загарбників.