Відповідну заяву про взаємодію НАТО та України Володимир Зеленський зробив під час розмови з журналістами, в якій також брав участь генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Читайте також Діалог з Росією потрібен, але компромісів з Кремлем по Україні в НАТО не буде

Зеленський про відносини НАТО – Україна у випадку війни

Глава держави прокоментував можливі дії НАТО у відповідь на агресію Москви.

НАТО не винне Україні нічого. НАТО, якщо українська армія не вистоїть, буде винне всім своїм країнам, тому що Альянс береже саме країни-члени,
– зазначив Зеленський.

Однак наголосив, що форпостом є Україна, яка наразі не входить до складу НАТО.

Якщо війна почнеться, жертви будуть

Президент зазначив, що у випадку повномасштабної війни з Росією буде велика кількість жертв – тисячі, мільйони людей загинуть. Тому Україна як цивілізована країна цього не хоче.

Водночас Зеленський вважає, що не всі європейські лідери зможуть оцінити, що може бути у випадку ескалації зі сторони Кремля. Та найголовніше, аби цю ціну зрозуміла Росія, бо втрачатимуть і вони.

Та президент все ж сподівається, що дипломатичні перемовини дадуть результат.

Зустріч Зеленського та Столтерберга: що відомо

  • Український лідер зустрівся з генсеком НАТО 16 грудня у штаб-квартирі Альянсу. Після перемовин відбулась їхня спільна пресконференція.
  • Головною темою розмови стала ймовірність вторгнення Росії, скупчення військ біля кордонів та шляхи вирішення ситуації. Столтенберг запевнив Зеленського, що НАТО підтримує територіальну цілісність України.

Брифінг Зеленського і Столтенберга: дивіться відео