Це в ефірі 24 каналу сказав інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він розповів, що насправді відбувається в самому Нацбанку.

Важливо Чому Рожковій та Сологубу НБУ оголосив недовіру та догану

За його словами, це проблема політичного тиску. І він вже "нагадує радянські часи". Сам Василь Горбаль, який коментував, за що саме Рожкова і Сологуб отримали догану – зовсім нещодавно увійшов до Нацбанку. До того ж він був членом "Партії регіонів" за часів Януковича, тобто репутація в нього сумнівна. Тому він не може бути об'єктивним у своїх формулюваннях, вважає Фурса.

Насправді зараз в Раді Нацбанку заправляють балом посіпаки Коломойського. І вони всю дорогу останні кілька років тиснули на Нацбанк і продовжують цей тиск. До нього доєднався пан Горбаль,
– наголосив Фурса.

Що закидають Рожковій та Сологубу?

• порушення розпорядчих актів НБУ;
порушення Кодексу етики працівника НБУ;
порушення правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ;
порушення вимог Кодексу законів про працю України.

Крім цього, Горбаль очолював "Укргазбанк", який довели до неплатоспроможності і який держава була вимушена націоналізувати. Але чомусь політики назначають саме таку людину в Раду Нацбанку.

Водночас там немає розколу. Там є продовження політичного тиску. Їхня ціль – повністю взяти під контроль Нацбанк і запустити друкарський верстат,
– вважає Фурса.

Він підсумував: загалом бажання Коломойського – повернути Нацбанк, а завдання інших олігархів – повернутися до можливості розкрадання грошей.

Основне про догану та недовіру Рожковій і Сологубу

  • Відповідне рішення Рада регулятора ухвалила напередодні.
  • У НБУ, зі свого боку, переконують, що усі члени правління продовжують працювати у звичайному режимі. Крім того, за їхніми словами, таке рішення не означає звільнення з посад Рожкової та Сологуба.
  • За даними ЗМІ, очільник НБУ Кирило Шевченко голосував за винесення догани та оголошення недовіри своїм заступникам.
  • До слова, 24 вересня агенція Інтерфакс-Україна опублікувало інтерв'ю з Дмитром Сологубом, у якому, зокрема, заявив, що Національний банк повернувся в ситуацію 2015-го року, коли знову кредит довіри від Міжнародного валютного фонду потрібно здобувати практично "з нуля". Крім того, Сологуб назвав "втраченою" можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року.

Дивіться повністю відео коментаря Сергія Фурси: