На думку експертів, це – чергова спроба Путіна залякати Європу та продемонструвати хоч якусь силу. Про те, чим може обернутися для України нове зазіхання російського диктатора на чужі території – читайте в матеріалі сайту 24 каналу.

Читайте Росія не може повноцінно відновити боєздатність виведених з України підрозділів

Козирний хід Росії

Микола Волківський, президент "Першого міжнародного фонду розвитку України", та Артем Олійник, президент "МАСПН" Україна, розповіли, що в ситуації, яка склалася, варто виокремити декілька моментів.

По-перше, російські спеціальні служби, які щедро фінансувалися, нині мають виконувати наказ "зі шкури пнутися", аби довести результат вкладень.

Експерти кажуть, що російська армія у Придністров'ї не є боєздатною / Фото Getty Images

Москва прагне зробити козирний хід, який налякає Європу примарою 1990-х років – відновленням гарячої фази на Балканах. Можна з упевненістю говорити, що ставка саме на це – злякати континент ланцюгом нестабільності, який перекинеться на членів ЄС/НАТО. Адже тоді одразу почнеться активізація в Боснії, посилиться тиск на кордоні з Косово – все те, чого нам не треба. Оскільки увага забиратиметься від нас на користь широкої палітри викликів,
– наголосили фахівці.

Важливо Загроза дестабілізації у Молдові існує: політолог розповів про підступні плани Путіна

Росія працює над помилками

Другий момент – нещодавні ротації регіональної еліти в Росії. Ця тенденція (робота над помилками) продовжиться, тому що Кремль хоче системно підійти до тривалої війни в Україні та налагодити як внутрішній спокій, так і організацію "експедиційних сил" в Україні після розгрому численних угруповань та непропорційних людських втрат.

Стратегічна ціль у Причорномор'ї – українські міста на морі / Фото Getty Images

По-третє, Молдова так само отримує попередження і розвідувальні дані про дії Росії, як і Україна. Дестабілізація ситуації там можлива, але й умови сильно відрізняються від наших: Кремль не оголосить про другу спеціальну операцію, сил у Придністров'ї мало, а сусідні країни можуть реально допомогти провести заходи із нейтралізації загрози, якщо така виникне,
– зауважили експерти.

Стратегічна ціль Путіна

Вони зазначили, що стратегічна ціль у Причорномор'ї – наші міста на морі: Одеса, Миколаїв, Чорноморськ, Очаків та інші. Питання, чи допоможе залучення сил у Придністров'ї посилити загрозу (чи навіть розпочати блокаду) наших міст, – складне, бо інфраструктура для оборони на Півдні існує і вона демонструє ефективність.

Також цікаво – ЗСУ готуються підсмажувати орків зі зброєю від США: дивіться відео