Про це 24 каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, в місті практично немає питної води, а в один з районів її взагалі не привозять.
До теми Дивилися то на чоботи, то в очі, – мер Маріуполя розповів, як проходив російські блокпости
Питну воду розвозять раз на тиждень
Російські окупанти відновили водопостачання по трубах в частині міста. Ця вода – суто технічна. Петро Андрющенко наголосив, що її беруть з такого водосховища, з якого взагалі не можна вживати воду без попереднього очищення. А його немає.
Крім того, регулярні російські обстріли суттєво пошкодили систему водопостачання. У багатьох місцях вона вистрілює фонтанами черед дірки в трубах.
З питною водою ситуація ще гірша. Єдине джерело, де в Маріуполі брали питну, зараз обміліло через природні причини. Води стало настільки мало, що окупанти розвозять її по районах раз на тиждень. Як додає пан Андрющенко, є можливість придбати воду в бутлях за шалені гроші.
У Лівобережному районі взагалі катастрофа. Там немає ні технічної, ні питної води. Люди виживають, як тільки можуть.
В Маріуполі – 90-ті, які помножені на Середньовіччя
У місті наразі не працює каналізація. Російські окупанти нічого з цим не роблять і, переконаний Петро Андрющенко, дійдуть до критичного моменту, коли відходи просто підуть назовні.
Також там критична ситуація із потенційним поширенням холери та інших небезпечних хвороб. В місті +28 градусів, висока вологість і безліч трупів під завалами. Це все потрапляє у воду. Зі зрозумілих причин багато людей дотримуються гігієни на морі. А саме там можуть розповсюдитися небезпечні інфекції.
За словами Петра Андрющенка, росіяни свідомо нічого не роблять, щоб покращити ситуацію в місті. Їм банально не потрібно стільки людей. В окупантів такий підхід: скільки виживе – стільки виживе. До речі, жителям Росії вже говорили, що не потрібно робити додаткове щеплення проти холери.
Тобто ми розуміємо, що вони чують нас і розуміють загрозу (холери – 24 канал). Але ніхто нічого не робить. Це – свідоме знищення українців. Свідома політика зі зменшення кількості маріупольців. Бо їм стільки людей там не потрібно. Там чітко видно підхід: скільки виживе – стільки виживе,
– наголосив Петро Андрющенко.
Яка ситуація в Маріуполі – розповідає Петро Андрющенко: дивіться відео
Нагадаємо, в Маріуполі вже почастішали звернення людей із симптомами холери та дизентерії. Щодня з такими проблемами у медичні заклади приходять близько 10 – 15 місцевих.