Навчання Росія проводить у Північній Атлантиці, про це повідомляє телерадіокомпанія NRK з посиланням на представників норвезької розвідки.
Знайте більше: Російський спецназ у Норвегії: з'явилися нові докази присутності чеченців Кадирова
У навчаннях задіяні 10 російських підводних човнів, які раніше базувалися біля Кольського півострова. Вісім з них — атомні. За навчаннями спостерігають норвезькі літаки, вони мають тривати два місяці.
Яка мета Росії?
Норвезькі військові вважають, що у межах цих навчань російські підводні човни спробують максимально далеко просунутися в західну частину акваторії Атлантичного океану і залишитися при цьому не виявленими.
Служба розвідки повідомляє, що метою Росії є показати, що вона здатна загрожувати східному узбережжю США, потрапляючи якомога далі в Атлантику,
— зазначають вони.
Крім того, Москва хоче перевірити здатність НАТО виявляти подібні операції і реагувати на них.
Які стосунки між РФ та країнами Скандинавії?
З березня 2019 року Норвегія і Фінляндія звинуватили Росію у блокуванні сигналу GPS під час масштабних навчань НАТО. Країни Скандинавії заявили, що глушіння сигналу піддає ризику цивільні й військові літаки у регіоні. Тож можна стверджувати, що відносини Росії з країнами Скандинавії стали напруженими.
Росію також звинуватили у блокуванні сигналу під час навчань альянсу Trident Juncture, які проводилися в Норвегії у жовтні й листопаді 2018 року. При цьому Москва заперечувала свою причетність.