Ідею Petcube навмисно не вигадували, вона лежала на поверхні.
У Олександра Нескіна був песик, що не любив залишитись самим вдома. Своїм скавулінням доводив сусідів до сказу, а оббивку дивану доводилось змінювати чи не щомісяця. Потрібно було якось розважити Роккі. Алекс з'єднав вебкамеру і лазерну указку – і цього було достатньо, щоб ощасливити улюбленця. Пристрій сподобався не лише Роккі, але й друзям.
І тут постав вибір – залишити все на рівні іграшки чи наважитись на стартап, тобто залишити роботу, вкласти усі заощадженні кошти. Алекс ризикнув.
Почав з головного – команди. Андрій Клен взяв на себе дизайн і брендинг. Ярослав Ажнюк продумав маркетинг стратегію.
Підхід до інших співробітників сформулювали коротко: це не тільки розумні, націлені на самовдосконалення, але й порядні люди – риса про яку часто забувають в українському бізнесі. Гра за чесними правилами і з чесними людьми.
Другий пункт – розробити крутий продукт, у крутому дизайні, бо тоді не потрібна буде армія продавців, клієнт прийде сам. Для перших розробок потрібен був солідний капітал, тож хлопці наважились представити Petcube на платформі Кікстартер.
Попросили вкласти у їхній проект 100 тис доларів. Не так вже й мало, але ця сума набігла всього за 6 днів, а під кінець кампанії й взагалі склала чверть мільйона. Про українців писала західна преса, хлопці займали топові місця у рейтингах стартапів.
Читайте також: Унікальний клуб реставраторів велосипедів у Львові перетворився на справжню родину
Отримавши такий карт-бланш довіри, не можна було підвести замовників. Команда роз'їхалась на три континенти. Дизайн залишився в Україні, виробництво переїхало у Китай, питання сертифікації та пошуку інших інвесторів у США. Так і працюють. У трьох абсолютно різних часових зонах.
Зараз розвагу для домашніх улюбленців можна придбати у будь-якому куточку світу. Зароблені гроші не осідають в кишенях, а йдуть на втілення нових проектів. Ідей вистачає.
Команда Petcube мріє, щоб їхній приклад надихнув й інших українців. Молодих людей, що не побояться реалізовувати свої мрії. Невдачі можливі, але вони подарують досвід, який стане ключовим у наступній спробі. Неможливого нема, все що ти бачиш довкола себе хтось придумав, тобто всі вони теж переступили через свій страх.