Посли ЄС дали "принципову згоду" на те, щоб відкрити переговори про вступ з Україною та Молдовою. Відтак почнуть підготовку до міжурядових конференцій.

Дивіться також Україна працює з ЄС над поверненням чоловіків, які незаконно перетнули кордон, – МВС

Коли почнуться переговори про вступ України в ЄС

Рада ЄС ухвалила загальні позиції ЄС, зокрема переговорні рамки, для переговорів про вступ з Україною та Молдовою. Це відкриває шлях до початку переговорів у вівторок 25 червня в Люксембурзі,
– мовиться в повідомленні.

Переговори з Україною почнуться о 15:30, з Молдовою – о 18:00.

21 червня президентка Молдови Мая Санду підписала указ про початок переговорів щодо вступу країни до Європейського Союзу.

"Вступ до ЄС – це наш шлях до миру, процвітання і кращого життя для всіх громадян. Бажаю нашій делегації успіхів під час офіційного початку переговорів у Люксембурзі наступного тижня", – зазначила вона.

Коротко про вступ України до ЄС

14 червня посли ЄС погодили рамки переговорів про вступ України та Молдови. Усі чотири рекомендації, які Україна отримала від Європейської комісії торік у листопаді, наша держава виконала.

21 червня Україну підтримали Нідерланди. Голосування в тамтешньому парламенті було останньою перепоною для початку переговорів.

Володимир Зеленський говорив, що чекає на відкриття переговорів про членство до кінця місяця. Також він висловив сподівання, що в ЄС колись увійде вільна Білорусь.

"Євросоюз потрібен усім європейцям без винятку. Кожній нації, яка поділяє спільні цінності всієї Європи та хоче жити – як ми – жити в мирі. Українці – така нація", – сказав президент.