За словами Савченка, Національний банк вже давно не контролює валютну ситуацію в Україні. Ті обмежені операції за штучним курсом не можна вважати монетарною та валютно-курсовою політикою.
Ця так звана "африканська" політика допускає і стимулює існування декількох курсів: офіційного, міжбанківського та курсу, за яким прості українці можуть купити долар. На цьому можна заробляти від 5 до 15 % за день, що ж просто не припустимо,
— каже експерт.
На думку Савченка, у падінні гривні винна непрофесійна інформаційна політика як уряду, так і Нацбанку.
Справа в тому, що українці пов’язали падіння рубля до євро та долара з падінням гривні. Тож всі побігли обмінювати гривні, — говорить Олександр Савченко.
Експерт пояснює, рубль падає тому, що падають ціни на нафту, газ та на інші енергоносії. А для України – це на благо, адже країна буде менше витрачати на критичний імпорт. Також сприяє тепла зима — це забезпечить ще менше витрат.
Те, що погано для Росії — добре для України,
— зазначив екс-заступник голови НБУ.
Він додав, що головна проблема України — це не виплати по боргам та відсоткам, а виплати по критичному імпорту.
"США, ЄС, МВФ пообіцяли Україні велику фінансову допомогу. Це б мало привести до посилення гривні. "Мовчання ягнят": мовчання урядовців та НБУ — і безперспективна обмежувальна валютна політика приводить до того, що ми не беремо ініціативу в свої руки, а навпаки — віддаємо свій інформаційний простір в Києві іншим силам", — каже Савченко.